Pociął opony w 15 samochodach

Warszawa

| Getty ImagesKSP

Wolscy policjanci zatrzymali 22 –letniego Piotra D., który pociął opony w 15 samochodach zaparkowanych przy ul. Ludwiki. Wartość zniszczeń oszacowano na około 10 tys. złotych. Mężczyźnie grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec listopada zeszłego roku nieznani sprawcy pocięli opony w 14 autach zaparkowanych przyul. Ludwiki. Następnego dnia w komendzie stawiali się pokrzywdzeni i składali zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Policjanci zajęli się sprawą, przesłuchali świadków, ale sprawa utknęła w martwym punkcie.

Ciąg dalszy historii

Przełomem w sprawie okazało się być kolejne zgłoszenie o przebiciu opon w lutym tego roku. Do komendy zgłosił się kierowca forda, który poinformował policjantów o tym, jak posprzeczał się na drodze z dwoma mężczyznami jadącymi oplem. W wyniku kłótni sprawcy uszkodzili mu lusterko i przebili dwie opony, a następnie uciekli.

Funkcjonariusze zaczęli podejrzewać, że sprawcy zdarzenia mogą być tymi samymi, którzy w listopadzie przebili opony w 14 autach.

Wpadł jeden ze sprawców

Ich przypuszczenia potwierdziły się, a zebrany w sprawę materiał pozwolił na udowodnienie im przestępstw. W ręce kryminalnych wpadł jeden z mężczyzn Piotr D. Zatrzymanie drugiego podejrzanego jest tylko kwestią czasu.

22-latek usłyszał 15 zarzutów za uszkodzenie samochodów. Przyznał się do zarzucanych czynów i złożył wyjaśnienia. Mężczyźnie grozi do 5 latach więzienia.

aq