Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Pociągiem z Wołomina do Warszawy przy otwartych drzwiach

Warszawa

HaxmediaPociąg z otwartymi drzwiami

-W piątek rano pociąg z Wołomina przejechał cała trasę do Warszawy z otwartymi drzwiami. To cud, że nie przydarzyła się tragedia – alarmuje internauta Michał. Nagrany na dowód flim umieścił na swoim profilu na tvnwarszawa.pl.

- W piątek o godzinie 7.27, na stacji Wołomin, wsiadłem do pociągu Kolei Mazowieckich – rozpoczyna swoją relację. Pociąg do samej Warszawy Wileńskiej jechał z otwartymi drzwiami. – Poranny szczyt, pełno ludzi, pociąg jadący 80 km/h. To cud, że nie przydarzyła się żadna tragedia – pisze Michał. Jak dodaje, koło otwartych drzwi przeszła pani konduktor, jednak nie zwróciła na nie uwagi i poszła dalej sprawdzać bilety.

Będziemy wyjaśniać

Takie sytuacje, pomimo że niebezpieczne, nie są rzadkością. – Teraz, gdy są wysokie temperatury, podróżni mówią, że jest im gorąco i sami otwierają drzwi – mówi Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich. - To jest niedozwolone i stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa – podkreśla. W starych składach EN57 ani kierownik pociągu, ani maszynista, nie mają możliwości sprawdzenia z kabiny czy wszystkie drzwi są zamknięte. – W razie zauważenia takiej sytuacji, należy poinformować o niej kierownika pociągu, bądź sami podróżni mogą zwrócić uwagę komuś kto otwiera, bądź blokuje drzwi – mówi Nowakowska.

Kierownik pociągu ma obowiązek zareagować na każdą nieprawidłowość, a jeżeli zauważy otwarte drzwi – zamknąć je. Rzecznik KM zapewnia, że wyjaśni, dlaczego nie stało się tak w tym przypadku.

Pociąg z otwartymi drzwiami | Haxmedia
Pociąg z otwartymi drzwiami
Pociąg z otwartymi drzwiami | Haxmedia
Pociąg z otwartymi drzwiami | Haxmedia
Pociąg z otwartymi drzwiami
Pociąg z otwartymi drzwiami | Haxmedia

wp//ec