Pociągiem nie dojedziesz na Lotnisko Chopina

Warszawa

ZTMUtrudnienia w kursowaniu pociągów SKM (zdjęcie ilustracyjne)

Jak poinformowały PKP Polskie Linie Kolejowe, między 6 a 9 listopada pociągi nie dojadą na Lotnisko Chopina. W zamian Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy w tym czasie liczbę autobusów kursujących do lotniska. Remont linii kolejowej potrwa do 12 listopada.

Na początku informowaliśmy za PAP o utrudnieniach w kursowaniu pociągów od 6 do 12 listopada. Informację prostuje PKP TLK. - Pociągi nie dojadą na lotnisko między 6 (wtorek) a 9 (piątek) listopada. Do 12 będzie trwać remont, jednak od 10 listopada pociągi będą kursować normalnie - powiedział Karol Jakubowski z PKP PLK. We wskazanych dniach, pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej linii S2 i S3 oraz Kolei Mazowieckich linii RL zakończą trasę na stacji Warszawa Zachodnia lub Warszawa Służewiec.

Na stronie ZTM czytamy "w dniach 6-9 listopada linia 175 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością".

Nowe centrum dla dyżurnych

PKP PLK tłumaczą utrudnienia remontem linii kolejowej – w tym czasie wymienią sygnalizatory i napędy rozjazdów. Po zmianach, dyżurni ruchu będą pilnować bezpiecznego i sprawnego ruchu pociągów z nowego lokalnego centrum sterowania Okęcie. Nadzór obejmie odcinek od przystanku Warszawa Aleje Jerozolimskie, przez Warszawę Lotnisko Chopina do Czachówka.

Prace wykonywane są w ramach modernizacji linii kolejowej Warszawa Radom na odcinku Warszawa Okęcie – Czachówek Południowy.

Ostatnio informowaliśmy o nowych sygnalizacjach świetlnych na Modlińskiej:

Przejście przy Drogowej Artur Węgrzynowicz / tvnwarszawa.pl
wideo 2/2

mp/PAP/mś