Pociągi z Warszawy do Łowicza opóźnione

Warszawa

targeo.plZerwana sieć trakcyjna w Bednarach

Przez prawie dwie godziny pociągi Kolei Mazowieckich ze stolicy w stronę Łowicza dojeżdżały jedynie do Sochaczewa. Powodem była zerwana sieć trakcyjna na stacji Bednary. Obecnie składy jeżdżą z opóźnieniami.

Przed 8.00 sieć trakcyjna została naprawiona i na linii Warszawa - Łowicz przywrócona została rozkładowa organizacja ruchu pociągów.

Zerwana sieć trakcyjna w Bednarach

Jak pinformowały Koleje Mazowieckie, w piątek około 6.00 pociąg towarowy firmy DB Rail zerwał sieć trakcyjną. Składy nie mogły kursować przez stację Bednary po żadnym torze.

Pociągi ze i do stolicy dojeżdżały wyłącznie do stacji Sochaczew.

Na odcinku Sochaczew - Łowicz Główny - Sochaczew wprowadzona została zastępcza komunikacja autobusowa.

Obecnie pasażerowie podróżujący na linii Warszawa-Łowicz muszą liczyć się z opóźnieniami pociągów sięgającymi nawet do godziny. Utrudnienia potrwają do godzin przedpołudniowych.

Utrudnienia na linii Skierniewice - Warszawa

W związku z przerwą w ruchu pociągów na linii Warszawa - Łowicz pociągi dalekobieżne w stronę i z Kutna, były do i z Warszawy prowadzone drogą okrężną po linii Warszawa - Skierniewice - Łowicz.

Z powodu zmian w organizacji ruchu i znacznego zwiększenia liczby pociągów na linii Warszawa - Skierniewice, pociągi KM na tej trasie były opóźnione około 10 - 30 minut.

su//ec