Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pociągi wróciły na średnicę. Sprawdź zmiany w rozkładach

Warszawa

fot

Po ponad 7 ciężkich tygodniach pasażerowie mogą odetchnąć z ulgą. Pociągi Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich wróciły na linię średnicową i znów kursują przez Dworzec Śródmieście. Nadal nie będą się jednak zatrzymywać na stacji Warszawa Stadion.

Od poniedziałku pociągi SKM wróciły na swoje trasy. Kursują co pół godziny. Zarząd Transportu Miejskiego jednak ostrzega, że mogą wystąpić pewne zmiany w częstotliwości kursowania linii S1. Wszystko przez "konieczność wypełnienia luk w rozkładzie pomiędzy SKM i KM".

Zmiany, zmiany

ZTM zapowiada również, że na linii średnicowej będzie obowiązywała przerwa technologiczna. W związku z tym ostatnie pociągi linii S1 pojadą przez dworzec Warszawa Centralna. Linie S9 nie zmienią swoich godzin kursowania.

ZTM publikuje także rozkłady jazdy linii S1 i S2. Jednocześnie zapowiada, że w związku z licznymi pracami remontowymi, prowadzonymi w okresie wakacyjnym, godziny odjazdów i przyjazdów poszczególnych pociągów miejskiej kolejki, mogą ulec zmianie. - Dlatego prosimy pasażerów o śledzenie na bieżąco rozkładów jazdy SKM - apelują urzędnicy.

Sprawdź rozkład linii S1

Sprawdź rozkład linii S2

ZS2 zlikwidowana

W związku z otwarciem linii średnicowej zostanie zlikwidowana linia zastępcza ZS2 i wahadłowe połączenie KM na trasie Warszawa Zachodnia – Warszawa Śródmieście.

Zakończy się również okres honorowania biletów ZTM w pociągach PKP Intercity i Przewozów Regionalnych, biletów KM w pociągach SKM i liniach autobusowych oraz biletów SKM na jedną linię w autobusach.

Remont linii średnicowej dał się we znaki pasażerom - zobacz relację internauty.

Reporter tvnwarszawa.pl też poczuł na własnej skórze, że przymusowa przesiadka na Zachodnim nie należała do najprzyjemniejszych. We znaki dawał się przede wszystkim tłok.

Podróż przez Wschodni odbywała się sprawnie.

Zamknięcie linii średnicowej

Linia średnicowa zamknięta została z nocy 31 maja na 1 czerwca. Wszystkie utrudnienia spowodowane były przygotowaniem kolejarzy do Euro 2012. W czasie zamknięcia wymieniono tory na odcinku od Dworca Wschodniego do stacji Powiśle.

Wciąż trwa natomiast remont stacji Stadion, który rozpoczął się 21 marca. Ma się zakończyć w październiku tego roku.

su//mz