Pociągi pojadą przez Szczekociny już po południu?

Warszawa

Dworzec Centralny

Po sobotnim tragicznym wypadku pociągów pod Szczekocinami dojazd z Warszawy do Krakowa wydłużył się. Pociągi w rejonie miejsca katastrofy kierowane są na objazdy. Na torach trwa naprawa. Z najnowszych informacji PKP PLK wynika, że być może jeszcze we wtorek ruch pociągów zostanie częściowo wznowiony.

Kolejarze naprawiają sieć trakcyjną i tory w miejscu sobotniej katastrofy. Sytuacja na miejscu jest dynamiczna - część prac udało się zakończyć szybciej niż przewidywano. W związku z tym ruch pociągów po jednym torze uda się być może uruchomić jeszcze we wtorek - poinformowała Polska Agencja Prasowa.

Drugi tor jest bardziej uszkodzony i jego naprawa potrwa dłużej - czytaj więcej na ten temat. Przewidywany termin wznowienia ruchu na tym torze to środa rano.

Bezpośrednio po naprawie ma obowiązywać ograniczenie prędkości.

Na razie objazdem

Po katastrofie pociągi na trasie Warszawa-Kraków poruszają się objazdem. Podróż przez Zawiercie może trwać od 80 do 200 minut dłużej.

Pasażerowie, którzy w związku z opóźnienami będą chcieli zrezygnować z podróży koleją, mogą zakupione wcześniej bilety - podała w poniedziałek TVN24.

Infolinie dla podróżnych

Informacje o ruchu pociągów pasażerowie mogą uzyskać dzwoniąc na numery Infolinii 19 757 dla abonentów TP S.A. i Plus GSM) oraz (42) 19 436 (dla abonentów pozostałych operatorów). Dodatkowo bieżący ruch pociągów można sprawdzić na stronie www.intercity.pl.

Śląski Zakład Przewozów Regionalnych także uruchomił infolinię. Pod numerem 782-554-447 podróżni mogą się dowiedzieć o szczegółowych zmianach w kursowaniu pociągów PR. Sprawdź położenie pociągów tego przewoźnika.

Sobotni wypadek pociągów w Szczekocinach

W sobotę przed 21.00 doszło do tragicznego wypadku. Pociągi Intercity i Przewozów Regionalnych zderzyły się czołowo w gminie Szekociny w woj. śląskim. W wypadku zginęło 16 osób, a 58 zostało rannych.

mz