Pociągi na lotnisko opóźnione. Drugi dzień awarii

Warszawa

materiały prasoweElf na stacji Lotnisko Chopina

Do sobotniego południa pociągi podmiejskie, jadące na lotnisko Chopina i do portu lotniczego w Modlinie, będą miał spore opóźnienia. Wszystko z powodu kradzieży urządzeń sterujących ruchem. To już drugi dzień awarii.

Jeszcze w piątek Jan Telecki z PKP PLK informował, że awaria zostanie usunięta do wieczora. Tak się nie stało. Teraz kolejarze na uporanie się z awarią dają sobie czas do południa w sobotę.

A wszystko przez kradzież urządzeń sterujących ruchem. - Na Rakowcu ktoś ukradł czujniki i przewody. Straty wyceniliśmy wstępnie na 30 tys zł – podał Telecki.

UTRUDNIENIA

– Wszystkie pociągi jadące od dworca Warszawa Zachodnia w stronę lotniska Chopina i na Radom są opóźnione – informował już w piątek dyrektor warszawskiego oddziału PKP PLK.

- Na odcinku Warszawa Okęcie - Warszawa Aleje Jerozolimskie występują poważne zakłócenia w kursowaniu pociągów Kolei Mazowieckich na Lotnisko Chopina i Lotnisko w Modlinie. Opóźnienia pociągów mogą przekraczać nawet 60 minut i ulegać zmianie – taką informację podała strona Kolei Mazowieckich.

Opóźnione są także składy SKM.

par/ran/bf//mz