Pociąg wypadł z szyn na rozjeździe. Wielogodzinne utrudnienia

TVN Warszawa

fot. Kontakt 24 / film: TVN24Utrudnienia dla podróżnych

Dwa wagony pociągu Kolei Mazowieckich relacji Warszawa Wileńska - Małkinia wypadły z szyn w pobliżu stacji w Wołominie. Na trasie wprowadzono komunikację zastępczą. Przez około siedem godzin pasażerowie musieli liczyć się z utrudnieniami. Informację i zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

Do zdarzenia doszło w sobotę o godz. 8.50.

- Pociąg Kolei Mazowieckich przy wjeździe do stacji Wołomin został zatrzymany. Powodem było to, że dwa wagony wpadły z szyn - poinformował Karol Jakubowski z PKP Polskich Linii Kolejowych. Jak dodał Jakubowski, nikomu nic się nie stało. Pasażerowie pod opieką konduktorów przeszli na stację Wołomin. Tam przesiedli się do innego pociągu w kierunku Małkini. Utrudnienia dla podróżnych

Wprowadzono komunikację autobusową na odcinku Zielonka - Wołomin.

Po południu PKP Polskie Linie Kolejowe poinformowały o zakończeniu utrudnień. "Od godz. 16.00 pociągi będą mogły przejeżdżać przez stacje Wołomin. Tym samym kończą się utrudnienia związane z przesiadką do komunikacji autobusowej na trasie Zielonka - Wołomin. Służby techniczne PLK zakończyły zasadnicze prace na stacji" - czytamy w komunikacie.

Specjalna komisja wyjaśni przyczyny tego zdarzenia.

Kontakt24/ec