Pociąg wjechał w stado dzików. Były opóźnienia

Warszawa

TVN24 , Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plPociąg wjechał w stado dzików

Nad ranem pociąg relacji Warszawa Zachodnia – Modlin uderzył w stado dzików przed stacją Legionowo. Pociągi SKM linii S3 oraz Kolei Mazowieckich były opóźnione w porannym szczycie.

- Pociąg wyjeżdżający ze stacji Warszawa Zachodnia o godz. 4.10, jadący w kierunku Modlina, uderzył w stado dzików przed stacją Legionowo. Podróżni zostali zabrani zastępczym składem SKM - powiedziała na antenie TVN24 Donata Nowakowska, rzeczniczka KM. - Jeżeli chodzi o podróżnych, to wszystko jest w porządku. Skład został uszkodzony, więc nie mógł kontynuować jazdy - dodała.

- W wyniku najechania trzy dziki zostały zabite – precyzuje Paweł Boczek, rzecznik Straży Ochrony Kolei. - Z naszych informacji wynika, że do tego typu zdarzeń dochodzi sporadycznie - dodaje.

Pociągi były opóźnione o ok. 20 minut. Utrudnienia trwały do ok. godz. 8.30.

Komunikacja zastępcza

Uszkodzony pociąg miał dotrzeć do Modlina o 4.54.

Od godz. 5.50 do 8.30 bilety spółki KM honorowane były w pociągach SKM linii S3 na całej trasie oraz w autobusach linii 175 na odcinku FOKSAL - LOTNISKO CHOPINA.

W miejsce uszkodzonego składu, do obsługi pociągów w relacjach Modlin - Lotnisko Chopina - Modlin, został skierowany zastępczy.

ZOBACZ TEŻ INFORMACJE NA STRONIE KM

ran/mz