Pociąg rozerwał się w trakcie jazdy

Warszawa

Tomasz / Kontakt24Fragment pociągu odczepił się w czasie jazdy

Pasażerowie jadący w poniedziałkowy wieczór pociągiem Kolei Mazowieckich w kierunku Warszawy musieli kontynuować podróż innym składem. W czasie jazdy odczepił się jeden z członów pociągu. Pierwszą informację o awarii, do której doszło przy wjeździe do stacji Pruszków, a także zdjęcie otrzymaliśmy na Kontakt 24.

- Doszło do odczepienia ostatniego członu elektrycznego zespołu trakcyjnego. Pociąg relacji Skierniewice-Warszawa Wschodnia składał się z trzech takich członów. Nikomu z pasażerów nic się nie stało - poinformowała Donata Nowakowska, rzeczniczka prasowa Kolei Mazowieckich.Jak dodała, w trzecim wagonie nie było pasażerów.

Powołają komisję

Z kolei Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP PLK powiedział, że trasa nie jest zablokowana. - Niektóre pociągi przejeżdżające przez Pruszków były opóźnione do 20 minut - informował rzecznik.

Jak poinformował we wtorek o godz. 7.40 Maciej Dutkiewicz z zespołu prasowego PKP PLK SA, uszkodzony skład został usunięty z toru o północy. - Zostanie powołana specjalna komisja, która zbada przyczyny tego zdarzenia - dodał.

WIĘCEJ NA PORTALU KONTAKT24

bf