Pociąg relacji Szczecin-Warszawa uderzył w BMW

Warszawa

TVN24 , targeo.plWypadek w Koninie

Pociąg ze Szczecina miał dojechać na Dworzec Centralny w Warszawie o 12.55, ale o godz. 10.53 na przejeździe kolejowym w Koninie zderzył się z samochodem osobowym. Pasażerów zabrał inny skład. Na tej trasie mogą występować opóźnienia.

Pociąg relacji Szczecin-Warszawa uderzył w BMW w Koninie (woj. wielkopolskie).

- Samochód wjechał na tory na strzeżonym przejeździe kolejowym. Zderzył się z rozpędzonym pociągiem. Pociąg przeciągnął samochód na dystansie 700 metrów. Kierowca samochodu nie żyje - powiedział asp. Marcin Jankowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koninie.

Jak powiedział nam asp. Jankowski, nie wiadomo, czy zapory były opuszczone i czy kierowca chciał je ominąć bokiem.

Utrudnienia w ruchu kolejowym

- Był to pociąg kolei regionalnych relacji Szczecin-Warszawa. Podróżni zostali zabrani kolejnym pociągiem Intercity - poinformował Krzysztof Łańcucki, rzecznik prasowy PKP.

Pchany przez pociąg samochód uszkodził też jeden ze słupów sieci trakcyjnej. - Do czasu zakończenia czynności śledczych, a później do zakończenia naprawy słupa sieci trakcyjnej, ruch na tej trasie będzie odbywał się jednym torem, a to może powodować niewielkie opóźnienia pociągów - poinformował w rozmowie z PAP Łukasz Więcek, rzecznik spółki PKP PLK SA Zakład Linii Kolejowych w Poznaniu.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KONTAKCIE24