Pociąg potrącił pieszego. Ruch na trasie Ożarów-Warszawa był wstrzymany

Najnowsze

PKPPKP uruchomi specjalne pociągi dla kibiców

Tragiczny wypadek na torach. Pociąg jadący z Łodzi do Warszawy tuż przed Ożarowem Mazowieckim potrącił pieszego przechodzącego w niedozwolonym miejscu. Ruch na tej trasie przez ponad godzinę był wstrzymany.

Do tragedii doszło ok. godz. 8 przed stacją kolejową w Ożarowie Mazowieckim.

- Pociąg relacji Łódź-Warszawa potrącił osobę przechodzącą przez tory w nieprzeznaczonym do tego miejscu. Nie wiem w jakim stanie jest ta osoba, na miejscu jest też pogotowie - podał rzecznik PKP PLK Mirosław Siemieniec.

Ponad godzinne utrudnienia

Jak informował Siemieniec, ruch kolejowy na tej trasie między Ożarowem Mazowieckim a Warszawą przez ponad godzinę był wstrzymany, z kolei pociągi relacji Warszawa-Poznań w obu kierunkach miały opóźnienia.

Sytuacja wróciła do normy o godz. 9.15. - Ruch został wznowiony, wszelkie utrudnienia się zakończyły - podał Siemieniec.

W związku z zablokowanym trasy dla pociągów Kolei Mazowieckich od 8:55 do 10:30 bilety tego przewoźnika honorowane były w autobusach linii 129, 189, 194, 197, 713 i 716 na odcinkach OŻARÓW MAZ. - WARSZAWA URSUS oraz OŻARÓW MAZ. - WARSZAWA WŁOCHY - informował Zarząd Transportu Miejskiego.

jsy/ec

Źródło zdjęcia głównego: PKP