Pociąg potrącił człowieka. Maszynista pod wpływem alkoholu

Warszawa

Piotr, warszawa@tvn.plPotrącenie na torach

W czwartek rano pociąg Warszawskiej Kolei Dojazdowej potrącił pasażera na przystanku Opacz. Maszynista był pod wpływem alkoholu. Przez kilka godzin pociągi kursowały z opóźnieniami.

Do wypadku doszło ok. godz. 8.00. Jak poinformowała redakcję Kontaktu 24 Dorota Nowak z pruszkowskiej policji, pociąg Warszawskiej Kolei Dojazdowej ruszający ze stacji Opacz-Kolonia potrącił kobietę przechodzącą przez tory na czerwonym świetle. - Poszkodowana trafiła do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała, które nie zagrażają jej życiu- dodała.

Maszynista został przebadany na zawartość alkoholu we krwi. - Badania na miejscu wykazały, że ma 0,8 promila alkoholu we krwi. Po przewiezieniu go do komendy, stacjonarne urządzenie wykazało, że ma 0,48 promila. Obecnie przeprowadzane są badania laboratoryjne w szpitalu. Wykażą one jednoznacznie, czy czy mężczyzna był po spożyciu, czy w stanie nietrzeźwości- precyzuje w rozmowie z tvnwarszawa.pl Nowak.

Do około 9.30 ruch pociągów w kierunku Komorowa został czasowo wstrzymany. Do godziny 11.00 kolej kursowała z opóźnieniami.

Utrudnienia także dla 177

Jak poinformował ZTM, występowały również utrudnienia w kursowaniu linii autobusowej 177.

Od godz. 8.30 wprowadzono wahadłowe kursowanie pociągów na szlaku Warszawa Śródmieście WKD - Komorów po torze nr 2 (tor w kierunku Warszawy). Godzinę później przywrócono kursowanie pociągów po obydwu torach.

Jednak, jak ostrzegał przewoźnik, do czasu przywrócenia rozkładowej organizacji ruchu (ok. godz. 10:30-11:00) pociągi mogą kursować nieregularnie i z opóźnieniami do 20 minut.

b//ec