Pociąg InterCity zerwał sieć trakcyjną. Utrudnienia

Warszawa

targeo.plZerwana sieć trakcyjna

W poniedziałek rano pociąg zerwał sieć trakcyjną między Celestynowem a Otwockiem. Pasażerowie kolei musieli liczyć się z opóźnieniami. Składy kursowały objazdami.

- Pociąg InterCity jadący z Gdyni do Krakowa zerwał sieć trakcyjną w okolicach Otwocka - wyjaśnił około 7.00 w poniedziałek Krzysztof Łańcucki, rzecznik PKP PLK. - Pociągi jeżdżą objazdami przez Mińsk Mazowiecki - dodał. Okazało się jednak, że tylko dwa pociągi Kolei Mazowieckiej pojechały objazdem. - Powodowało to duże opóźnienia w kursowaniu pociągów- wyjaśnia około 10.00 Łańcucki.

Lokomotywa spalinowa ciągnie pociągi

W celu zminimalizowania utrudnień kolejarze wprowadzili lokomotywę saplinową. - Teraz do pociągów doczepiana jest lokomotywa spalinowa, która przez kilkaset metrów ciągnie pociągi- wyjaśnia Łańcucki. - Od Otwocka kursują normalnie- dodaje.

Opóźnienia do 13.

W związku z zerwaniem sieci trakcyjnej część pociągów jest opóźniona. Utrudnienia miały potrwać do 8.30, okazuje się jednak, że potrwają dłużej. - Naprawa sieci trakcyjnej ciągle trwa. Uszkodzenie jest poważne. Utrudnienia potrwają do około 13.00 - poinformował o 10.00 Łańcucki. - Z kilkunastominutowymi opóźnieniami muszą się liczyć pasażerowie Kolei Mazowieckich jadący z Dęblina, Pilawy w stronę Warszawy- dodał.

Od 13.15 pociągi kursują normalnie.

su//ec