Pociąg do Warszawy stanął. Pasażerowie czekali w upale

Warszawa

TVN 2413 pociągów stało w upale

Awaria sieci trakcyjnej na kilka godzin unieruchomiła w okolicach Miechowa pociąg jadący z Krakowa do Gdyni przez Warszawę. Stanęło także 12 innych pociągów w Małopolsce. Usterkę udało się usunąć po blisko 5 godzinach. - Składy rozjeżdżają się na trasie Kraków-Warszawa - poinformowało Intercity.

Przez kilka godzin zdenerwowani pasażerowie czekali w upale na naprawienie usterki. O swoich problemach informowali redakcję Kontaktu 24.

"Pociąg stoi w Słomnikach w temperaturze ponad 30 stopni. Nie wiadomo kiedy odjedzie, a stoi już dwie godziny. Woda, która jest już gorąca, właśnie się kończy" - napisał Giżu.

Obniżenie sieci trakcyjnej

Jak poinformował Kontakt 24 Mirosław Siemieniec, rzecznik PKP, na trasie od miejscowości Miechów do miejscowości Tunel (woj. małopolskie) z powodu upału doszło do obniżenia sieci trakcyjnej, co uniemożliwiło przejazd pociągów. Do usterek doszło w dwóch miejscach, położonych niedaleko siebie. Część pociągów zostało przekierowanych na objazdy.

Pasażerowie przez około 4,5 godziny czekali na naprawienie usterki. Zdenerowani podróżni narzekali przede wszystkim na postój w pełnym słońcu. W Psarach zasłabł jeden z mężczyzn - został przewieziony karetką do szpitala.

Jak poinformowała Beata Czemerajda z Intercity, awarię sieci udało się usunąć około godziny 19.26.

CZYTAJ WIĘCEJ NA KONTAKCIE 24

b