Pochody i manifestacje. Majówka w stolicy

Warszawa

Anarchiści będą protestować przeciwko kapitalistom, środowiska lewicowe organizują pochody, a z okazji uchwalenia konstytucji 3 maja centrum Warszawy opanują biegacze. Przez trzy dni majowego weekendu warszawiacy muszą liczyć się z poważnymi utrudnieniami w ruchu.

W środę ( 1 maja) odbędzie się pięć zgromadzeń , w tym trzy marsze.

O godzinie 9.30 na skwerze Wisłockiego zbiorą się anarchiści, którzy następnie, protestując przeciw kapitalizmowi i wyzyskowi, przejdą Traktem Królewskim pod Kancelarię Prezesa Rady Ministrów przy Al. Ujazdowskich.

Na 10.00 Polska Partia Socjalistyczna zaplanowała zgromadzenie na pl. Grzybowskim. Potrwać ma ono pół godzinny.

Kolejny przemarsz odbędzie się o 12.00. To pochód, którego organizatorem jest Sojusz Lewicy Demokratycznej i Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych. Uczestnicy spotykają się pod siedzibą OPZZ na ul. Kopernika 36/40 skąd wyruszą ulicami: Świętokrzyska, Nowy Świat, plac Trzech Krzyży do ul. Rozbrat, przed byłą siedzibę SLD. Organizatorzy spodziewają się nawet 15 tys. osób. Zakończenie zaplanowano na godzinę 14.00.

O godzinie 14.00, przed pomnikiem Dmowskiego na pl. Na Rozdrożu, spotykają się nacjonaliści. Pod hasłem Praca w Polsce dla Polaków przejdą Al. Ujazdowskimi, Al. Jerozolimskimi, ul. Marszałkowską do pl. Konstytucji.

Od 19.00 do 21.00 trwać będzie zgromadzenie na pl. Hallera, które zgłosiła osoba prywatna.

Wraz z brakiem przejezdności poszczególnych ulic komunikacja miejska zostanie skierowana na trasy objazdowe.

2 maja - Dzień Flagi

W czwartek o godzinie 10.00 przy rondzie De Gaulle'a rozpocznie się impreza zorganizowana przez Polskie RadioW ramach akcji "Orzeł może", która odbywa się pod patronatem prezydenta Bronisława Komorowskiego, o godz. 11.45 z Ronda de Gaullea wyruszy marsz, który przejdzie Nowym Światem na Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki. Utrudnienia potrwają do 19.00.

Natomiast od 11.00 do 11.30 odbędzie się przemarsz Kompanii Reprezentacyjnej Wojska Polskiego i Orkiestry Wojskowej z Placu Zamkowego przed Pałac Prezydencki.

Wraz z brakiem przejezdności poszczególnych ulic komunikacja miejska zostanie skierowana na trasy objazdowe.

Przemarsze zaplanowane na czwartek
targeo.pl /tvn24.pl

Biegną na 3 maja

Spore utrudnienia w ruchu spowoduje XXIII. Bieg Konstytucji 3 Maja zaplanowany na piątek.

Uczestnicy wystartują o godz. 11.00 z ul. Rozbrat. Wraz z przemieszczaniem się biegaczy sukcesywnie będą wyłączane z ruchu kolejne ulice. Utrudnienia trwać będą do godziny 16.00.

Trasa biegu prowadzi ulicami: Rozbrat, Górnośląska, J. Hoene-Wrońskiego, Myśliwiecka, Górnośląska, Wiejska, J. Matejki, Al. Ujazdowskie, Agrykola, Szwoleżerów, Czerniakowska (jezdnia zachodnia – w kierunku Mokotowa), Łazienkowska, al. T. Hopfera.

Ponadto, w związku z uroczystościami z okazji Narodowego Święta 3 Maja od godziny 12.00 do 13.15 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu na ulicach: pl. Teatralny, Senatorska, Podwale, Piekarska, Zapiecek, Świętojańska, Dziekania, Kanonia, pl. Zamkowy, Krakowskie Przedmieście, Królewska, pl. marsz. J. Piłsudskiego.

Wraz z brakiem przejezdności poszczególnych ulic komunikacja miejska zostanie skierowana na trasy objazdowe.

Trasa Biegu Konstytucji
targeo.pl /tvn24.pl

PAP, su, wp//ec