"Pobili się przy cmentarzu, bo kobieta na nich zatrąbiła"

Najnowsze

Adam /warszawa@tvn.plBijatyka przy cmentarzu

Czterech mężczyzn brało udział w bójce, do której doszło przy Cmentarzu Wolskim - opowiada Adam, który do redakcji tvnwarszawa.pl przesłał nagranie z bijatyki.

W czwartek na Cmentarzu Bródnowskim doszło do przepychanek, a przy Wolskim trzech mężczyzn urządziło sobie regularną bójkę.

- Do zdarzenia doszło ok. godz. 13:00 na chodniku od strony ul. Sowińskiego - opowiada internauta.

"Chciał zrobić porządek, dołączył do bójki"

- Przechodziło dwóch mężczyzn pod wpływem alkoholu. Kobieta z zaparkowanego opla zatrąbiła na nich, bo chciała wyjechać. To nie spodobało się mężczyznom, którzy wulgarnie zareagowali. Wysiadł do nich towarzysz prowadzącej auto - opowiada Adam, który przesłał na warszawa@tvn.pl nagranie z bijatyki. Jak mówi, wtedy zaczęła się walka wręcz.

Kilka minut później do bijących się miał dołączyć kolejny mężczyzna. - Po prostu przechodził i chciał "zrobić porządek". Nie udało mu się rozdzielić mężczyzn, zaczął się więc z nimi szarpać - opowiada Adam. I dodaje, że świadkowie wzywali policję.

Jest dochodzenie

Początkowo policja informowała, że nie miała zgłoszenia w tej sprawie. Okazało się jednak, że takie zgłoszenie było i na miejscu pojawił się patrol.

- Gdy dojechał, po uczestnikach bójki nie było śladu. W każdym razie nikt się nie zgłosił - ani poszkodowani, ani świadkowie - relacjonuje Joanna Banaszewska z wolskiej policji. I dodaje: - Udział w bójce jest ścigany z urzędu, więc w tej sprawie trwa już dochodzenie. Prosimy świadków zdarzenia o pomoc w ustaleniu uczestników.

wp/lata/b//mz/roody