Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Pobili go kijem bejsbolowym, ukradli 2 tys. zł

Warszawa

kspWniosek o areszt dla podejrzewanych o rozbój i kradzież

Dwaj mężczyźni pobili 59-latka kijem bejsbolowym, po tym, jak odmówił kupna przyczepy. Ukradli mu też niemal 2 tys. złotych. Policjanci z Piaseczna już zatrzymali podejrzanych o dokonanie tego dotkliwego rozboju.

Do rozboju doszło kilka dni temu na terenie Góry Kalwarii. Przy jednej z posesji zaparkował mercedes, a siedzący w nim mężczyźni zaproponowali właścicielowi domu, by kupił od nich przyczepę samochodową po atrakcyjnej cenie. 59-letni mężczyzna odmówił. Z samochodu wysiadło więc dwóch młodych mężczyzn i dotkliwie pobiło niedoszłego kupca, używając przy tym pałki teleskopowej i kija bejsbolowego.

Następnie młodzi oprawcy okradli rannego, leżącego na ziemi mężczyznę z tego, co akurat miał przy sobie. Był to telefon komórkowy oraz niemal 2 tysiące złotych.

Policjanci z wydziału kryminalnego z komendy w Piasecznie ustalili miejsce pobytu podejrzewanych o pobicie mężczyzn. W poniedziałek wieczorem funkcjonariusze weszli do dwóch mieszkań, w których zastali podejrzanego 21-letniego właściciela mercedesa, jak i jego 25-letniego kompana.

Możliwe kolejne zatrzymania

W aucie należącym do młodszego podejrzanego policjanci znaleźli m.in. kij bejsbolowy, metalową pałkę typu „tonfa”, nożyce i inne narzędzia do przecinania metalu. Mężczyźni są podejrzewani nie tylko o dokonanie tego rozboju, ale również o kradzież co najmniej dwóch przyczep samochodowych, kradzieże paliwa i inne przestępstwa, jakie miały miejsce w ostatnim czasie na terenie powiatu piaseczyńskiego. Wobec obu zatrzymanych policjanci złożą do prokuratury wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego.

Sprawa nie została zakończona. Policjanci wciąż nie wykluczają, że w tej sprawie możliwe są kolejne zatrzymania.

ms/sk