Przygotuj się na:

MECZ NA STADIONIE NARODOWYM

We wtorek na Stadionie Narodowym reprezentacja Polski zagra ze Słowenią. To oznacza utrudnienia dla mieszkańców, szczególnie na Saskiej Kępie. Kibice pojadą komunikacją miejską za darmo.

Pobili dzielnicowego, trafili za kraty

Warszawa

Zatrzymany za pobicie policjanta | ksp
Zatrzymany za pobicie policjanta | ksp
Zatrzymany za pobicie policjanta | ksp
Zatrzymany za pobicie policjanta | ksp
Zatrzymany za pobicie policjanta | ksp
Zatrzymany za pobicie policjanta | ksp

Sąd zdecydował o areszcie dla Macieja N. i Kamila W., którzy pobili policjanta w Milanówku. 22- i 25-latkowi grozi nawet do 10 lat więzienia.

Krótko trwało poszukiwanie sprawców pobicia milanowskiego dzielnicowego.

Policjant wracał w niedzielę rano ze służby, kiedy zauważył mężczyzn wysypujących na ulicę zawartość przydrożnego kosza na śmieci. - Podczas interwencji pouczany mężczyzna razem z kolegą zaatakowali policjanta, bijąc go i kopiąc po całym ciele, po czym uciekli. Funkcjonariusz z licznymi obrażeniami ciała trafił do szpitala – informowała Katarzyna Zych z grodziskiej komendy.

Pomogli strażnicy miejscy

Napastnicy uciekli, ale po ustaleniu rysopisów i danych, podejrzani mężczyźni zostali zatrzymani.

- 22-letniego Macieja N. ujęli strażnicy miejscy, biorący także udział w poszukiwaniach, a 25-letni Kamil W. został zatrzymany przez grodziskich kryminalnych. Obaj usłyszeli zarzuty dokonania czynnej napaści na funkcjonariusza. 22-latek był już wcześniej karany za czyny przeciwko funkcjonariuszowi publicznemu, a 25-latek - notowany za inne przestępstwa – dodaje rzecznik KPP w Grodzisku Mazowieckim.

Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zdecydował o trzymiesięcznym areszcie dla zatrzymanych. Za popełnione przestępstwo grozi im nawet po 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj też: "15 lat temu w Parolach zginął policjant. Za morderstwo nikogo nie ukarano"

Strzelanina w Parolach (materiał archiwalny) | "Fakty" TVN
wideo 2/3

skw/r