Pobiegną w hołdzie Powstańcom na 5 lub 10 km albo na 9. piętro

Warszawa

TVN24Bieg Powstania Warszawskiego w 2013

Za niecały miesiąc 25. Bieg Powstania Warszawskiego. Warto już teraz się zapisać. Limit miejsc na liście startowej jest ograniczony.

W tym roku bieg upamiętniający wydarzenia z 1 sierpnia 1944 roku odbędzie się 25 lipca. Zapisy ruszyły w nocy z piątku na sobotę. W wydarzeniu może wziąć udział 10 tysięcy uczestników.

5 km i 10 km

Start na dystansie 5 km nastąpi o godz. 20.40 z ul. Konwiktorskiej. Uczestnicy biegnący na 10 km wystartują o godz. 21.00 z ul. Bonifraterskiej. Wspólna dla obu dystansów meta zostanie zlokalizowana na ul. Konwiktorskiej.

Trasa biegu prowadzić będzie Bonifraterską, Miodową do Krakowskiego Przedmieścia, Karową, Wybrzeżem Gdańskim oraz Sanguszki, aż do mety na Konwiktorskiej.

Zawodnicy już w trakcie zapisów deklarują dystans 5 km (1 pętla) lub 10 km (2 pętle), którego nie będzie można zmienić w trakcie biegu.

Oba dystanse są atestowane przez Polski Związek Lekkiej Atletyki.

Jak się zapisać?

Aby znaleźć się na liście startowej Biegu Powstania Warszawskiego wystarczy zarejestrować się na stronie www.aktywnawarszawa.waw.pl.

Można również pojawić się osobiście w biurze zawodów w Sali im. Stefana Kisielewskiego w Pałacu Kultury i Nauki, plac Defilad 1, wejście od strony ul. Marszałkowskiej i tam dokonać wszelkich formalności. Pakiety na Bieg Powstania Warszawskiego można odbierać od 9 lipca.

Na 9. piętro

Podobnie jak w roku ubiegłym Biegowi Powstania Warszawskiego towarzyszyć będzie Bieg Zdobycia PAST-y. Będzie to druga edycja tego wydarzenia. Zadaniem zawodników, którzy wystartują 25 lipca, o godz. 9.00, będzie wbiegnięcie na 9. piętro historycznego budynku przy ul. Zielnej 39. Jak informuje miasto, w tym roku w tym wydarzeniu udział weźmie 710 sportowców. Zainteresowanie tym biegiem było tak duże, że w ciągu niespełna dwóch dni limit ten został osiągnięty.

Zobacz jak wyglądał Bieg Powstania Warszawskiego w 2014:

XXIV Bieg Powstania Warszawskiego

su/r