Pobiegną dla Aleppo wokół Pałacu Kultury

Warszawa

ShutterstockPKiN

"Biegam Dobrze dla Aleppo" – pod tym hasłem odbędzie się impreza w ostatnią niedzielę stycznia. Jej uczestnicy będą biegać wokół Pałacu Kultury i Nauki.

Organizatorzy przypominają, że w 1944 roku Warszawa została zrównana z ziemią, a obecnie na oczach całego świata rujnowane jest Aleppo.

3 tysiące kilometrów

- 29 stycznia zapraszamy wszystkich biegaczy – zarówno tych profesjonalnych, jak i amatorów – na plac przy Pałacu Kultury i Nauki. Chcemy wspólnie pokonać 3000 kilometrów, bo tyle właśnie dzieli Warszawę od Aleppo – zapowiada Marek Tronina, prezes fundacji Maraton Warszawski.

Biegacze będą mieli do pokonania 10 km, czyli sześć okrążeń wokół PKiN. Już teraz każdy może zapisać się na akcje realizowaną w ramach projektu charytatywnego fundacji Maraton Warszawski.

Można zapisywać się na dwa sposoby: dokonując tradycyjnej opłaty startowej lub zakładając profil swojej internetowej zbiórki #BiegamDobrze. Każdy, kto chce wesprzeć mieszkańców Aleppo, może założyć swoją zbiórkę #BiegamDobrze. Wystarczy, że uzbiera 100 zł., a otrzyma wyjątkowy numer startowy, który będzie dowodem na to, że nie pozostał obojętny. Zebrane środki w całości dofinansują pomoc dla mieszkańców niszczonego wojną miasta

Pomysłodawcy zachęcają biegaczy do założenia białych koszulek, symbolizujących pokój i wyraz sprzeciwu wobec agresji militarnej. Nie będzie to tradycyjny wyścig.

"W ostatnią niedzielę stycznia wszyscy spotkamy się nie po to, by walczyć o medale, ale by dać wyraz solidarności mieszkańcami Aleppo i przede wszystkim – pomóc. W akcję włączyła się Polska Akcja Humanitarna oraz Caritas" – zapewniają organizatorzy.

Więcej o sytuacji w Syrii czytaj na tvn24.pl

Materiał "Faktów" TVN
tvn

ran/r