Po zderzeniu dwie ciężarówki w ogniu

Warszawa

TVN24Piotr Grzelecki, straż pożarna w Żyrardowie

Dwa samochody ciężarowe stanęły w ogniu po wypadku na drodze krajowej numer 50 w miejscowości Mszczonów (woj. mazowieckie). Dwie osoby zostały poszkodowane. Zdjęcia zamieścił w serwisie Kontaktu24 internauta o nicku @BigMadOwl.

"Do pożaru doszło w wyniku wypadku. Na drodze krajowej numer 50 palą się dwa samochody ciężarowe. Zgłoszenie otrzymaliśmy o godzinie 5:39 " - powiedział nam dyżurny z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Żyrardowie.

Dodał, że dwie osoby zostały poszkodowane. "Na miejscu jest sześć zastępów strażackich" - poinformował dyżurny.

Części bagażowe w płomieniach

Jak powiedział po godzinie 7 na antenie TVN24 Piotr Grzelecki ze straży pożarnej w Żyrardowie, sytuacja jest już opanowana. "Pożar jest zlokalizowany. Trwa dogaszanie" - wyjaśnił strażak. Dodał, że dwie poszkodowane w wypadku osoby zostały przetransportowane do szpitala. "Zapaliło się prawdopodobnie po uderzeniu. Od zwarcia instalacji zapaliło się w komorach silnika. Później stanęły w płomieniach części bagażowe, gdzie był przewożony towar. Były to prawdopodobnie samochody firm kurierskich" - poinformował Grzelecki.

Utrudnienia w ruchu

Po wypadku droga krajowa numer 50 jest zablokowana. Jak podaje w komunikacie Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, utrudnienia mogą potrwać około czterech godzin.

Pożar ciężarówek
BigMadOwl / Kontakt24

CZYTAJ TEŻ NA KONTAKCIE24

kde/jaś