Przygotuj się na:

ZMIANY NA GÓRCZEWSKIEJ

Od piątku, 15 października, budowniczowie metra rozpoczną odtwarzanie nawierzchni Górczewskiej przy skrzyżowaniu z Powstańców Śląskich. A to oznacza zmiany w ruchu.

Najnowsze

PO z burmistrzem na Ursynowie. PiS weźmie Żoliborz?

Najnowsze

mat.prasoweSensacje w radach dzielnic na Ursynowie i Żoliborzu

Robert Kempa z PO został wybrany nowym burmistrzem Ursynowa. Rządząca tam w poprzedniej kadencji koalicja PiS i Naszego Ursynowa nie zdołała przegłosować swojego kandydata. Z kolei na Żoliborzu nowym przewodniczącym rady dzielnicy został Adam Buława z PiS-u. Nowego burmistrza Żoliborza poznamy w poniedziałek.

Jeszcze po południu wydawało się, że burmistrzem Ursynowa zostanie Piotr Skubiszewski, namaszczony na swojego następcę przez odchodzącego Piotra Guziała. Skubiszewski miał zostać powołany na stanowiska głosami koalicji PiS, Naszego Ursynowa i radnego Michała Radziwiłła, który opuścił szeregi Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa.

Jednak głosowanie na sesji rady zakończyło się sensacją. Jak poinformował na swoim oficjalnym profilu na jednym z portali społecznościowych urząd dzielnicy, nowym burmistrzem Ursynowa został Robert Kempa z PO. Poparło go 13 radnych, przy 12 głosach dla Skubiszewskiego. Jak donosi "Gazeta Stołeczna", Kempę poparli radni PO, Teresa Owczarek z Naszego Ursynowa oraz Kamil Orzeł z IMU.

Po czterech latach rządów na Ursynowie koalicji PiS i Naszego Ursynowa, teraz dzielnicą rządzić będzie Platforma Obywatelska i dwójka lokalnych radnych.

- Ursynów w rękach PO. No cóż, największe projekty padały przez czynnik ludzki. W tym przypadku przez jedną radną. Ale umiemy być opozycją - skomentował na swoim Twitterze Piotr Guział.

PiS bierze Żoliborz

W tegorocznych wyborach na Żoliborzu doszło do remisu. PiS i Platforma Obywatelska uzyskały po ośmiu radnych. Trzech wprowadził lokalny Projekt Żoliborz, a dwóch Miasto Jest Nasze Żoliborz.

O wyborze Adama Buławy poinformował na Twitterze Maciej Wąsik, polityk stołecznego PiS-u, radny sejmiku wojewódzkiego. - Adam Buława z Prawa i Sprawiedliwości został przewodniczącym rady dzielnicy Żoliborz. Kolejna porażka PO w Warszawie - napisał Wąsik.

Jak informuje "Stołeczna", w głosowaniu przepadła kandydatura Piotra Wertensteina-Żurawskiego z PO. Radnego PiS poparło 13 osób, a kandydata PO tylko 7, przy jednym głosie nieważnym. To może oznaczać, że po latach na Żoliborzu do władzy dojdzie PiS. Przez ostatnie 8 lat rządził tam układ PO - Projekt Żoliborz.

Nowy burmistrz dzielnicy ma zostać wybrany w poniedziałek.

Jak informuje gazeta, szeregi MJN na Żoliborzu opuścił radny Tomasz Michałowski.

W tym tygodniu śródmiejskie MJN opuściła trójka radnych - czytaj więcej na ten temat.

jb/lulu

Źródło zdjęcia głównego: mat.prasowe

Pozostałe wiadomości