Po wypadku pociągów problemy na torach do końca dnia

Warszawa

TVN24Maciej Dutkiewicz z PKP PLK o wypadku

Po porannym wypadku dwóch pociągów w Wesołej ruch na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna przez ponad godzinę przejazd był całkowicie zablokowany. Później ruch odbywał się po jednym torze. Dopiero przed godziną 16.00 pociągi zaczęły kursować normalnie, ale opóźnienia, odwołane i skrócone kursy będą do końca dnia.

- Przywrócono rozkładową organizację ruchu pociągów - poinformowały Koleje Mazowieckie. Oznacza to, że składy kursują już po obu torach. Udało się to zrobić godzinę wcześniej, niż początkowo zapowiadano.

Honorowanie biletów ZTM i KM zostanie utrzymane do końca dnia.

Nadal występują opóźnienia (ok. 30 min.).

Część pociągów ma skróconą trasę, część jest odwołana.

SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Godz. 15.21 - Skład kolei Mazowieckich został odholowany po godzinie 14.30 – poinformowała Donata Nowakowska, rzecznik Kolei Mazowieckich. Pociągi nie mogą jednak normalnie kursować, ponieważ został uszkodzony tor. – Tor jest wypaczony. Trwają prace naprawcze – powiedziała Nowakowska.

Rzeczniczka ma nadzieję, że "około godziny 17.00 ruch będzie się odbywał dwutorowo".

Godz. 14.28 - Trwa usuwanie uszkodzonego składu. Ruch wciąż odbywa się po jednym torze. Obowiązuje wzajemne honorowanie biletów ZTM i KM. Pasażerowie mogą więc wsiadać do pociągów obu przewoźników.

Godz. 13.05 - PAP informuje, że pociąg SKM został odholowany. Pociąg Kolei Mazowieckich jest przygotowywany do odciągnięcia. Maciej Dutkiewicz z PKP PLK wyjaśnił, że z miejsca wypadku do najbliższej stacji jest około 6 km, a pociąg jest tak uszkodzony, że będzie mógł być holowany z prędkością około 5 km/godz. Usuwanie go potrwa więc prawdopodobnie około kilku godzin.

Godz. 13.00 - Zarząd Transportu Miejskiego poinformował, że kilkanaście pociągów SKM na linii S2 będzie kursować na skróconych trasach. Część jest odwołana. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie ZTM.

Godz. 11.25 - odblokowano jeden tor. Ruch odbywa się wahadłowo. KM ostrzega, że możliwe jest wstrzymanie ruchu pociągów na torze sąsiadującym z miejscem wypadku na kilka- kilkanaście minut.

Godz. 9:50 - ruch na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna wstrzymany całkowicie. Utrudnienia mają potrwać przynajmniej do godziny 11.00.

Godz. 9:50 - uruchomiona została specjalna linia komunikacji zastępczej (linia "Z") w relacji Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna. Kursują trzy autobusy (docelowo cztery) ZTM Warszawa.

Godz. 9.30 - planowane było wstrzymanie ruchu na odcinku Warszawa Rembertów - Sulejówek Miłosna na około godzinę ruch w obie strony, żeby zabezpieczyć uszkodzone składy. - Jeszcze to się nie stało, czekamy na decyzję prokuratora. Mamy nadzieję, że stanie się to najpóźniej o 10.30 - powiedziała ok. godz. 9.40 Donata Nowakowska, rzeczniczka KM.

Opóźnienia, odwołane pociągi

Część pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej została odwołana na odcinku Warszawa Zachodnia - Sulejówek Miłosna. Podróżni mogą korzystać z pociągów KM.

Na linii Warszawa - Siedlce składy kursują z opóźnieniami sięgającymi około 30 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

Pociągi PKP Intercity kursują drogą okrężną (linią otwocką). Pociągi na linii Warszawa - Dęblin mogą być opóźnione około 10 - 20 minut. Opóźnienia mogą ulegać zmianie.

Z utrudnieniami muszą liczyć się także pasażerowie SKM linii S2.

Do wypadku SKM i KM doszło po 5.00 w okolicach przystanku Warszawa Wesoła. Są ranni.

Utrudnienia na torach
Lech Marcinczak / tvnwarszawa.pl

su/par/wp/mz