"Po Woli do woli": 15 wycieczek po dzielnicy

Warszawa

beznaswy.blox.plGazownia Warszawska

Relikty fabrycznej przeszłości, pamiątki po getcie warszawskim, cmentarze i inne nieodkryte miejsca Woli będzie można zwiedzić w ramach cyklu "Po Woli do woli". Wycieczki organizowane przez stowarzyszenie Masław startują już w najbliższą sobotę i potrwają do września.

"Po Woli do woli. Cykl wycieczek szlakiem Woli robotniczej i wielowyznaniowej" to 15 spacerów po dzielnicy. Ambicją organizatorów ze stowarzyszenia Masław jest pokazanie robotniczego obrazu Woli II połowy XIX i początków XX wieku oraz ukazanie mozaiki przenikających się kultur i religii charakterystyczną dla tej dzielnicy.

Uczestnicy zwiedzą m.in. fabrykę Norblina, Gazownię Warszawską czy garbarnie wolskie. Przejdą szlakiem wolskich tras tramwajowych i zgłębią historię warszawskiego getta. Odwiedzą również cmentarze i miejsca kultu ważne dla ludności różnych wyznań dawnej Woli.

Wycieczki odbywają się w soboty, a udział jest bezpłatny. Pierwsza z nich po dawnej Odlewni Ambrożewicza oraz Fabryce Norblina rozpocznie się w sobotę 12 maja. Zbiórka o godz. 12.00 na skrzyżowaniu ulic Kolejowej i Towarowej.

Szczegółową listę można znaleźć na stronie organizatora.

bako/roody