Po Wisłostradzie szybciej gdy otworzą tunel?

Warszawa

Lech Marcinczak / tvnwarszawa.plFotoradar przy Wisłostradzie będzie przeprogramowany?

Z nowych siedmiu radarów ustawionych w Warszawie przez straż miejską, największe emocje budzi ten na Wisłostradzie przy ul. Karowej. Ograniczenie do 30 km/h oburza kierowców i wywołuje pytanie: czy tak już zostanie?

"Dlaczego na Wisłostradzie ustawiono znak uprawniający do jazdy 30 km/h, a zaraz za znakiem radar? Niech mi ktoś wyjaśni"- napisał jeden z naszych internautów. Jak tłumaczy Adam Sobieraj, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich, ograniczenie prędkości jest związane z koniecznością ustanowienia objazdu zamkniętego tunelu. Odrzuca argumenty internautów, że fotoradar to skarbonka, ustawiona z intencją złapania jak największej liczby kierowców, łamiących przepisy.

- Ograniczenie prędkości na Wisłostradzie nie ma nic wspólnego z postawionym tam fotoradarem. Związane jest z zamknięciem tunelu Wisłostrady – dodaje rzecznik ZDM.

Objazd zamkniętego tunelu Wisłostrady
Lech Marcinczak /tvnwarszawa.pl

Czy znak pozostanie gdy otworzą tunel Wisłostrady?

- Jakie będzie obowiązywać ograniczenie prędkości na Wisłostradzie, po otwarciu tunelu, zależy od inżyniera ruchu. Albo zostanie 30km/h albo wróci 50 km/h. Jeżeli wróci 50 km/h to na pewno fotoradar zostanie przeprogramowany – mówi Adam Sobieraj. Jak ustaliliśmy, ratusz wciąż analizuje organizację ruchu po włączeniu tunelu.

7 fotoradarów

Nowe fotoradary działają od 20 listopada. Są tak samo nowoczesne jak superradary, różnią się jedynie tym, że nie są sprzężone z pętlą indukcyjną. Działają na zasadzie wiązki fotoradarowej. Swoim zasięgiem obejmą jednak wszystkie pasy.

Miejsca, w których stanęły nowe fotoradary:

Puławska 562 przy Kuropatwy;

Wybrzeże Kościuszkowskie w rejonie Karowej;

Radzymińska przy skrzyżowaniu z Bystrą;

Modlińska 250;

Powstańców Śląskich 26;

al. Krakowska w pobliżu 17 Stycznia;

Górczewska na wysokości Budy 33.

Radar na Wisłostradzie już działa
Marcin Gula /tvnwarszawa.pl

su,b//ec