Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Po starciach z kibicami Legii w Kijowie: 13 osób w areszcie, ranny poseł

Warszawa

Ukraińskie media podsumowały bójki w centrum Kijowa z udziałem kibiców Legii. Do aresztów trafiło 13 osób. Cztery osoby, w tym funkcjonariusz milicji, zostały ranne. Jednym z poszkodowanych jest także poseł ugrupowania prezydenta Petra Poroszenki, który - jak poinformowała telewizja Espreso - próbował uspokoić polskich fanów.

Mecz IV rundy eliminacji Ligi Europy zakończył się zwycięstwem Legii. Wicemistrzowie pokonali Zorię Ługańsk 1:0 i jedną nogą są w fazie grupowej europejskich rozgrywek.Ale zanim doszło do rozstrzygnięć na boisku, momentami niebezpiecznie było na ulicach Kijowa, gdzie Zoria Ługańsk z powodu napiętej sytuacji na wschodzie kraju rozgrywa swoje pucharowe mecze.

Ranny poseł

Blok Petra Poroszenki poinformował na swojej stronie, że deputowany Andrij Andruszczak został ranny w nogę. Poseł twierdzi, że w pobliżu miejsc starcia odbywało się spotkanie aktywistów Majdanu."Byliśmy świadkami, jak fani polskiego klubu piłkarskiego Legia zaatakowali milicję ukraińską. Próbowali bić funkcjonariuszy, zrywali z ich głów kaski i skandowali hasła antyukraińskie. Nie mogłem nie zareagować. Udałem się w miejsce starcia, by uspokoić chuliganów, ponieważ mówię po polsku. Ci jednak rzucili w moim kierunku racę" - cytują wypowiedź posła służby prasowe Bloku Petra Poroszenki.

Parlamentarzysta trafił do szpitala. Jego stan jest dobry.

Areszty i śledztwo

Kijowska milicja poinformowała, że po wczorajszej masowej bójce na Majdanie Niepodległości z udziałem kibiców Legii do aresztów trafiło 13 osób, w tym jeden niepełnoletni. "Bojówkarzom zarekwirowano maski, kominiarki i race" - zakomunikowano na stronie msv.gov.ua. Milicja nie ujawnia, czy zatrzymani to Polacy czy Ukraińcy. Wszczęła śledztwo w sprawie starć. Jak podała ukraińska telewizja Espreso, w wyniku walk zostały ranne cztery osoby, w tym jeden milicjant.

Starcia przy stacji metra

Zanim doszło do bójki na Majdanie, kibice Legii starli się z fanami klubu Dynamo Kijów w pobliżu stacji metra Hydropark. Jak informowali świadkowie zdarzenia, w bójce uczestniczyło co najmniej 50 osób.Lwowskie media relacjonowały, że do bójki kibiców Ligii, którzy jechali do Kijowa na mecz, doszło także w tym mieście.

Jak dotad oficjalnie Legia Warszawa nie ustosunkowała się do doniesień strony ukraińskiej.

Czytaj także na tvn24.pl

tas/ja