Po skoku "księży" Pałac Kultury zakratuje cały taras

Warszawa

TVN 24Będą nowe zabezpieczenia

Zarząd Pałacu Nauki i Kultury nie chce dopuścić do kolejnych nielegalnych skoków z tarasu widokowego, dlatego zapowiada montaż dodatkowych zabezpieczeń. Jak dowiedział się reporter TVN 24 zapadła już decyzja, że taras zostanie w całości zakratowany.

Kilka dni temu czterech mężczyzn przebranych za księży skoczyło na spadochronach z tarasu widokowego na 30. piętrze Pałacu Kultury i Nauki. Swój wyczyn zarejestrowali kamerami i umieścili w sieci.

Podwyższą okratowanie

Na reakcję władz pałacu nie trzeba było długo czekać.

- Podjęliśmy już działania uniemożliwiające w przyszłości podobne akcje – informuje Ewelina Dudziak-Stalęga, rzeczniczka prasowa zarządu Pałacu i Kultury i Nauki.

Jakie konkretnie prace zostały wykonane? - Usunęliśmy ze ścian tarasu wszelkie elementy metalowe potencjalnie nadające się do wspinaczki. W najbliższych dniach podniesiemy do pełnej wysokości okratowanie w oknach tarasu – wylicza Dudziak–Stalęga.

Jedyna metoda - zniszczenie krat

Obecnie siatka z krat dochodzi do wysokości trzech metrów i, jak udowodnili skoczkowie, pokonanie jej nie jest wielkim wyczynem. Teraz ma być inaczej. - Jedynym sposobem na wyjście "na zewnątrz" tarasu, będzie zniszczenie krat – zapewnia rzeczniczka PKiN.

Będą nowe zabezpieczenia na tarasie Pałacu Kultury
TVN 24

Łukasz Wieczorek, "Polska i Świat" TVN 24 //jb/b