Przygotuj się na:

WEEKENDOWE UTRUDNIENIA

Nachodzący weekend będzie pracowity dla drogowców i wodociągowców. Ci pierwsi dokończą naprawę nawierzchni buspasa w alei Stanów Zjednoczonych, drudzy będą działać na Płockiej. Zmiany w organizacji ruchu spowoduje też białołęcki Bieg Wolności i Warszawskie Spotkanie Wigilijne na Pradze Północ.

Po serii pożarów na Pradze policja powołała specgrupę

Warszawa

TVN 24Mówi Mariusz Mrozek z KSP

Komendant stołeczny policji nadinsp. Mirosław Schossler powołał policyjną specgrupę, która zajmie się sprawą serii pożarów, do których doszło w ostatnich miesiącach na warszawskiej Pradze - poinformował w środę rzecznik KSP asp. Mariusz Mrozek.

W skład grupy wchodzą policjanci z komend na Pradze-Północ, Pradze-Południe oraz funkcjonariusze wydziału kryminalnego Komendy Stołecznej Policji. Funkcjonariusze będą m.in. sprawdzali, czy pożary wybuchły na skutek celowego działania. - Jeżeli okaże się, że mamy do czynienia z celowym działaniem, to policjanci będą sprawdzać, czy chodzi o jedną, czy więcej osób, które mogą mieć z tymi pożarami jakiś związek - powiedział rzecznik stołecznej policji. - Chcemy także sięgnąć do spraw pożarów sprzed roku. Tam w kilku przypadkach biegły stwierdził, że doszło do celowego podpalenia - powiedział rzecznik KSP.

Seria pożarów na Pardze

Przypomniał, że tylko od początku tego roku doszło do czterech pożarów. Ostatni miał miejsce w poniedziałek w kamienicy przy ul. Targowej, gdzie spaliło się poddasze oraz dach budynku. 16 marca spłonęło poddasze kamienicy przy ul. Brzeskiej. W styczniu natomiast paliła się kamienica przy ul. Inżynierskiej, w której znajdował się m.in. klub Sen Pszczoły. Na szczęcie w tych pożarach nikt nie ucierpiał. Od 2011 roku prokuratura prowadzi kilkanacie ledztw dotyczących pożarów kamienic. Do tej pory nie udało się złapać sprawcy.

Pożar na Brzeskiej:

Pożar na Brzeskiej
Dawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl

Pożar przy Targowej:

Pożar kamienicy przy Targowej
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

PAP//ec