Po pożarze na Żeraniu. Apel prezydenta stolicy

Warszawa

TVN24Do zdarzenia doszło na Żereniu

"Straż miejska codziennie sprawdza miejsca, w których mogą przebywać bezdomni i oferuje im noclegownie. Ale pamiętajcie, żeby zgłaszać wszystkie niepokojące sytuacje na 19115 lub na 986" - napisał w środę na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Prezydent Warszawy odniósł się do tragicznego pożaru na warszawskim Żeraniu, gdzie zginęło sześć osób, zaapelował do mieszkańców stolicy, aby "zgłaszać wszystkie niepokojące sytuacje na (numer tel. - red.) 19115 lub na 986. Zwłaszcza teraz, w okresie świątecznym".

Dramatyczny wypadek

Do pożaru niewielkiego drewnianego budynku doszło we wtorek przy ul. Spedycyjnej na warszawskim Żeraniu. Zgłoszenie o pożarze wpłynęło około godz. 22.30. W płomieniach zginęło 6 osób.

Jak poinformowała Magdalena Bieniak z Komendy Stołecznej Policji, pustostan był zajmowany przez osoby bezdomne. - Za wcześnie mówić o przyczynach pożaru, ale jedną z analizowanych hipotez jest zaprószenie ognia - dodała.

We wcześniejszej rozmowie rzecznik prasowy PSP Paweł Frątczak powiedział, że z chwilą, gdy pierwsze jednostki przybyły na miejsce, cały budynek objęty był pożarem.

Pożar przy ulicy SpedycyjnejTVN24
wideo 2/5

PAP/kz/mś