Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Po porannej śnieżycy piękne słońce

Warszawa

TVN24Pogoda

Rano stolicę zakryła biała warstwa puchu, na ulice wyjechały pługosolarki, ale jeszcze przed godz. 8 na niebie pojawiło się słońce. - Przez cały dzień trzeba liczyć się z przelotnymi opadami - mówi Tomasz Wasilewski, prezenter pogody TVN Meteo.

Już o godz. 5.05 rozpoczęła się akcja posypywania ulic – łącznie do zabezpieczania głównych ulic miasta wyjechało 170 pługosolarek.

Deszcz ze śniegiem

- Sypie mocno, a to dlatego, że tworzą się w zimnym powietrzu chmury burzowe. Jest ślisko – wyjaśniał po godz. 7 Wasilewski. Przed godz. 8 rozjaśniło się, a na niebie pojawiło się słońce. Termometry pokazują 1-2 st. C.

Taka sytuacja może się powtarzać w ciągu dnia. - Trzeba liczyć się z przelotnymi opadami śniegu, a po południu będzie deszcz ze śniegiem. Padać będzie również w nocy - dodaje Arleta Unton-Pyziołek, synoptyk TVN Meteo. I ostrzega, że szczególnie ostrożni muszą być kierowcy. Nawierzchnie są śliskie.

- Poza tym takie krótkotrwałe opady ograniczają widoczność, dlatego bezwględnie trzeba zwolnić - wyjaśnia Unton-Pyziołek.

ran//ec