Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Po placu Piłsudskiego legalnie pojedziesz rowerem

Najnowsze

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plZnak zakazu wjazdu na pl. Piłsudskiego

Z pl. Piłsudskiego zniknął znak zakazu wjazdu dla rowerów. - To był martwy zakaz, którego nikt nie przestrzegał - mówią urzędnicy. Na wyremontowanej przestrzeni stanęła już tabliczka zezwalająca na wjazd jednośladów.

Otoczenie placu nie sprzyja cyklistom, dlatego ci chętnie wybierali wygodny skrót. ze skrótu.

- Rowerzyści korzystali z przejazdu placem Piłsudskiego, pomimo istniejącego wcześniej zakazu. Ruch rowerowy odbywał się tam regularnie, bo był to martwy zakaz - przyznaje Łukasz Puchalski, pełnomocnik miasta ds. komunikacji rowerowej.

Jego zdaniem znak zakazu był tam postawiony wbrew logice, a za przejazd placem rowerzyści nie byli karani. - Nie przypominam sobie, żeby ktoś dostał jakiś mandat za przejazd jednośladem - dodaje pełnomocnik.

Pretekstem remont

Po sygnałach od mieszkańców Puchalski postanowił zareagować. Wystarczyło znaleźć dobry moment.

- Remont pl. Piłsudskiego był idealnym momentem do wprowadzenia nowego znaku, który umożliwia przejazd rowerzystom. Rozpocząłem korespondencję z odpowiednimi urzędami i w końcu się udało - nie kryje satysfakcji pełnomocnik.

Fani dwóch kółek mogą już legalnie jeździć po placu. Od strony Zachęty po znakiem zakazu ruchu pojawiła się już tabliczka "nie dotyczy" w wizerunkiem roweru.

Czytaj więcej o otwarciu wyremontowanego pl. Piłsudskiego.

Zobacz film z uroczystości na odnowionym placu:

Uroczystości na odnowionym placuMarcin Gula / tvnwarszawa.pl

Zobacz odnowiony plac:

Tak wygląda plac Piłsudskiego po remoncieDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

ij/b

Źródło zdjęcia głównego: Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.pl