Najnowsze

Po defiladzie czas na piknik. Każdy może zajrzeć do czołgu

Najnowsze

Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego
TVN24Festyn z okazji Święta Wojska Polskiego

We wtorek polska armia jest na wyciągnięcie ręki. Po defiladzie przyszedł czas na wojskowy piknik. Na Agrykoli do wieczora można oglądać sprzęt wojskowy.

Od rana w stolicy trwają uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego. Ich zwieńczeniem była defilada. Alejami Ujazdowskimi przeszło 1500 żołnierzy, w tym 900 w kolumnach marszowych i blisko 500 w pojazdach. W paradzie wzięły udział pododdziały i poczty sztandarowe państw sojuszniczych i partnerskich.

Po defiladzie warszawiacy przenieśli się na Agrykolę, gdzie rozpoczął się wojskowy piknik. Warszawiacy odwiedzają stoiska poszczególnych jednostek wojskowych, by obejrzeć większość sprzętu pokazanego także na defiladzie. Przygotowano pokazy dynamiczne, tor saperski oraz punkty promocyjne MON i instytucji wojskowych. Impreza potrwa do godz. 18.00.

Dodatkową ekspozycję sprzętu zorganizowano w Radzyminie, a w Ossowie przewidziano rekonstrukcję Bitwy Warszawskiej.

Parada lotnicza

Przemarsz pododdziałów poprzedziła parada lotnicza z udziałem ponad 60 samolotów i śmigłowców. W ceremonii wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych. Obok prezydenta byli premier Beata Szydło, szef MON Antoni Macierewicz, wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, marszałek Sejmu Marek Kuchciński, marszałek Senatu Stanisław Karczewski, szef BBN Paweł Soloch. Podczas uroczystości przemówienie wygłosił prezydent Andrzej Duda.

PAP/kz/b

Pozostałe wiadomości