Po co ta Skłodowska-Curie?

Warszawa

fot

"Konsultacje? Przecież i tak zrobią, jak chcą. Po co w ogóle pytali?" – denerwują się internauci na forum tvnwarszawa.pl. Nie szczędzą gorzkich słów pod adresem radnych, którzy nie zwracając uwagi na wyniki konsultacji społecznych, przedstawią swoją propozycję nazwy powstającej właśnie przeprawy przez Wisłę.

Jak już informowaliśmy, w środę radni na posiedzeniu podkomisji ds. nazewnictwa ulic będą omawiali pomysł nadania przeprawie łączącej Bielany z Białołęką nazwy Most Północny imienia Marii Skłodowskiej-Curie.

Taka propozycja pojawi się, mimo jednoznacznych wyników konsultacji społecznych, które były przeprowadzone na zlecenie ratusza. 80 procent z ponad 7000 osób, które wzięły w nich udział uznało, że nowa przeprawa przez Wisłę powinna się nazywać po prostu - most Północny. Tylko 15 procent głosujących opowiedziało się za nazwą most im. Skłodowskiej-Curie.

"Konsultacje? Znam i co z tego?"

- Znam wyniki tych konsultacji, ale to nic nie zmienia – komentuje Anna Nehrebecka, radna PO, przewodnicząca podkomisji.

Według niej wyniki nie są miarodajne, bo "były przeprowadzone tylko przez dwie dzielnice". – Nawet nie wiem, ile osób wzięło w nich udział – mówi. Kiedy poinformowaliśmy radną, że sondaż zlecił urząd miasta, nie chciała uwierzyć. – Nie to niemożliwe. Pierwsze słyszę. Muszę to sprawdzić, ale do mnie nie dotarła informacja, że to ratusz prowadził te konsultacje – przekonuje.

Szybko też dodaje, że to niewiele zmienia. Dlaczego? – Bo pytania w tej sondzie były złe. Ludzie mogli wybrać tylko most Północny albo Marii Curie-Skłodowskiej. A nikt nie pytał, czy może być most Północny im. Marii Curie-Skłodowskiej – tłumaczy.

Oburzenia decyzją radnych nie kryje część internautów na forum tvnwarszawa.pl:

Decyzję podejmą radni

Radni propozycją nadania przeprawie łączącej Bielany z Białołęką nazwy Most Północny imienia Marii Skłodowskiej-Curie zajmą się w środę na posiedzeniu podkomisji ds. nazewnictwa. Później pomysł połączonych nazw powinien wrócić do dzielnic. Ostateczną decyzję podejmie Rada Warszawy.

par//ec