Przygotuj się na:

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Tegoroczne obchody Święta Niepodległości wiążą się z ogromnymi utrudnieniami. Bieg Niepodległości przetnie miasto na pół, a wzdłuż trasy marszu narodowców już od samego rana ustawione będą betonowe zapory.

Po bójce w tramwaju policja zatrzymała 19-latkę

Warszawa

TVN24Policja zatrzymała 19-latkę podejrzewaną o udział w bójce

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali w czwartek rano 19-latkę podejrzewaną o udział w brutalnej bójce w tramwaju. Jak zapewnia policja, zatrzymanie pozostałych uczestniczek jest już kwestią czasu.

Chodzi o prawdopodobną uczestniczkę bójki, do której doszło dwa dni temu w jednym z warszawskich tramwajów. Sprawą zajęła się stołeczna policja. Jak informują śledczy, do komendy przy ulicy Grenadierów zgłosiły się osoby pokrzywdzone, funkcjonariusze przystąpili do działania i ustalili, kim były uczestniczki bijatyki.

Zatrzymali ją rano

- Kryminalni z Pragi Południe dziś z samego rana zatrzymali 19-letnią kobietę, jedną z prawdopodobnych uczestniczek zajścia – poinformowała nas Edyta Adamus z komendy stołecznej. - Dalsze czynności będą prowadzone pod nadzorem prokuratury – dodała.

Bójka im nie wystarczyła. "Wróciły i ukradły pasażerce telefon"

Policjanci wciąż gromadzą materiał dowodowy. - Jutro zatrzymana zostanie przewieziona do prokuratury. Po zapoznaniu się z dowodami prokurator zdecyduje o kwalifikacji czynu i możliwym postawieniu zarzutów - przekazała nam Joanna Węgrzyniak z praskiej komendy.

Jak zapewnia policja, zatrzymanie pozostałych uczestniczek zdarzenia jest już tylko kwestią czasu.

Śledczy apelują także, aby świadkowie zdarzenia zgłaszali się do Komendy Rejonowej Policji Warszawa VII, ul. Grenadierów 73/75, tel. do dyżurnego jednostki: (22)603-76-55.

Biły, kopały i szarpały

O młodych kobietach, które wszczęły awanturę w tramwaju linii nr 9 (między przystankami Berezyńska i Park Skaryszewski), zrobiło się głośno, gdy w sieci pojawiło się nagranie scysji. Widać na nim, jak między kilkoma nastolatkami dochodzi do brutalnej bójki. W ruch idą pięści, dziewczyny szarpią się za włosy, widać też kopniaki wymierzone w głowę, a w tle słychać wzajemne wyzwiska. Dopiero po kilkudziesięciu sekundach do dziewczyn podchodzi mężczyzna, który stara się je rozdzielić.

Sfilmowana awantura miała jednak ciąg dalszy. Jak twierdzi jeden ze świadków zdarzenia, który napisał na Kontakt 24, dziewczyny wyszły z tramwaju, po czym wsiadły z powrotem innymi drzwiami. Na przystanku doszło do kolejnej przepychanki z pasażerem. Kobieta, która próbowała zadzwonić na policję, straciła telefon. Agresorki uciekły.

Brutalna bójka w tramwaju
Ajgor Ignacy

jk/b