Przygotuj się na:

KOMUNIKACJA NA WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

W sobotę 17 października na trasę wyruszają autobusy cmentarnej linii C40. Można będzie nimi dojechać na Cmentarz Północny. W kolejny weekend ZTM planuje wypuścić kolejne autobusy oraz tramwaje, które pojadą na warszawskie nekropolie.

Po atakach w komunikacji więcej kontroli straży miejskiej

Najnowsze

straż miejskaBędzie więcej kontroli SM

W związku z ostatnimi atakami na pasażerów komunikacji miejskiej straż miejska zapowiada więcej kontroli w środkach transportu. Funkcjonariusze przypominają też, jak należy się zachować, kiedy jesteśmy świadkami niebezpiecznych sytuacji.

Nasilone kontrole strażników mają poprawić bezpieczeństwo pasażerów w komunikacji miejskiej.

Bezpieczeństwo, z którym w ostatnich dniach bywało różnie. Na tvnwarszawa.pl informowaliśmy w ostatnich dniach m.in. o ataku w tramwaju na profesora UW czy też agresji wobec dwóch Azjatek.

Straż apeluje, aby obok takich sytuacji nie przechodzić obojętnie.

"W autobusach i tramwajach znajdują się nalepki z informacjami pozwalającymi na szybkie powiadomienie straży miejskiej. Wystarczy wysłać wiadomość o treści POMOC pod numer 723 986 112" – zalecają funkcjonariusze.

Po wysłaniu takiej wiadomości pasażer otrzymuje szablon, który należy uzupełnić wpisując m.in. numer linii, kierunek podróży, miejsce zdarzenia i rodzaj zagrożenia.

Strażnicy zapewniają, że takie zgłoszenie jest anonimowe.

Palenie tytoniu, spożywanie alkoholu

"Do połowy września zgłoszono blisko 13 tysięcy zdarzeń w komunikacji miejskiej, z czego połowa dotyczyła zagrożenia zdrowia, głównie palenia tytoniu w komunikacji i spożywania tam alkoholu" – informują.

Naruszenia porządku i spokoju publicznego było zgłaszane 1084 razy. Natomiast zagrożenie bezpieczeństwa osób i mienia – 508. Najczęściej niebezpieczne zdarzenia w komunikacji zgłaszane są z rejonu Śródmieścia. Najrzadziej – z Wesołej.

To nie pierwsza akcja straży miejskiej dotycząca kontroli w środkach transportu publicznego. Podobna miała miejsce w kwietniu (wyłącznie na Śródmieściu) oraz w okresie przedświątecznym – na Pradze Północ.

"Oprócz doraźnych działań regularnie straż reaguje też na zgłoszenia pasażerów wysyłając patrole tam, gdzie zachodzi naruszenie porządku i bezpieczeństwa publicznego" – zapewniają strażnicy.

CZYTAJ WIĘCEJ O ATAKU NA PROFESORA UW W TRAMWAJU:

Profesor UW pobity w tramwajuFakty TVN

kw/b

Źródło zdjęcia głównego: straż miejska