Po abonament także w sobotę. Złożono już 2000 wniosków

Warszawa

ZDMWnioski będzie można składać też w soboty

Chętnych na abonament w strefie płatnego parkowania nie brakuje, więc wnioski będzie można składać również w dwie najbliższe soboty. Dotychczas wpłynęło ich do Zarządu Dróg Miejskich blisko 2 tys., ale urzędnicy spodziewają się nawet 8 tysięcy.

"Wychodząc naprzeciw tym osobom, które nie mogą załatwić formalności związanych z wydaniem abonamentu w ciągu tygodnia, w najbliższe dwie soboty tj. 16 i 23 marca Zarząd Dróg Miejskich przy ul. Chmielnej 120 będzie przyjmował wnioski w sprawie abonamentu mieszkańcy" - informuje ZDM.

Zwiększone zainteresowanie

Wtedy też będzie czynna kasa, gdzie mieszkańcy za abonament będą mogli zapłacić. W soboty wizyta w siedzibie ZDM będzie możliwa w godzinach 8-14.

Drogowcy przyznają, że zaobserwowali zwiększone zainteresowanie abonamentami, a niektórzy mieszkańcy zwracali uwagę, że nie mogą abonamentu wyrobić, bo tworzą się ogromne kolejki.

CZYTAJ WIĘCEJ NA TEN TEMAT

- 180 osób dziennie składa wnioski o wydanie abonamentu mieszkańca w związku z rozszerzeniem Strefy Płatnego Parkowania Niestrzeżonego. Oznacza to, że do ZDM wpłynęło już blisko 2000 takich wniosków od 1 marca. Z naszych szacunków wynika, że zgłoszeń powinno być do 8000. Jednak nie mniej niż 6000 sztuk – informuje Adam Sobieraj, rzecznik zarządu.

"Drzwi nie zostaną zamknięte"

Jak przekonuje, drogowcy nie mogą wskazać, o jakiej porze dnia jest najmniejsza kolejka przy Chmielnej, bo nie ma na to reguły. - W poniedziałek pusto było z samego rana, natomiast we wtorek już od 7.30 wił się ogonek zainteresowanych, a tuż przed 17.00 nie było nikogo poza obsługą i ochroniarzem. Jeżeli kolejka oczekujących będzie na tyle długa, że ktoś nie zdąży wejść przed 17.00, a stał już w kolejce, drzwi nie zostaną przed nim zamknięte - zapewnia Sobieraj.

A co z osobami, które czekają na ostatni dzwonek?

Liczy się, by mieli potwierdzenie żłożenia wniosku o abonament wraz z potwierdzeniem zapłaty 30 zł do 29 marca (w Wielką Sobotę urząd nie pracuje).

- Jeżeli ktoś nie otrzyma gotowego blankietu abonamentu przed 1 kwietnia, to powinien taki zestaw wyłożyć za szybą na wysokości kierownicy. Będzie on chronić przed dodatkową opłatą do momentu odbioru blankietu – zapewnia Sobieraj.

- Ci, którzy złożą wniosek po 1 kwietnia, będą chronieni takim zestawem dopiero od momentu złożenia wniosku, jednakże nie dłużej niż do końca maja. Osoby, które przyjdą po gotowy dokument nie muszą stać w kolejce razem ze składającymi wnioski. Będą obsługiwane od ręki – dodaje.

TE DOKUMENTY SĄ WYMAGANE PRZY SKŁADANIU WNIOSKÓW:

- dowód osobisty składającego wniosek lub inny dokument potwierdzający tożsamość;

- potwierdzenie zameldowania na pobyt stały lub czasowy z podaniem okresu tego pobytu, wydane przez właściwy organ;

- dowód rejestracyjny pojazdu, na który wystawiony będzie abonament;

- odpłatna umowa cywilno-prawna lub umowa użyczenia zawarta w formie aktu notarialnego dotyczącego pojazdu, na który ma być wydany abonament, zawarte przez wnioskodawcę występującego o wydanie abonamentu (tylko w przypadku osób nie będących właścicielami lub współwłaścicielami pojazdu); a także inne dokumenty potwierdzające dane i informacje wynikające z wniosku.

Od 2 kwietnia

Strefa płatnego parkowania powiększy się wkrótce o Muranów, Mirów, Ochotę na północ od ul. Wawelskiej i mały fragment Pragi Północ. Parkomaty w nowych lokalizacjach zaczną działać od 2 kwietnia 2013 roku.

Tu złożysz wniosek:

Zarząd Dróg Miejskich: ul. Chmielna 120, pokój nr 1, tel. 0 22 55 89 204, od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 17:00,

Urząd Dzielnicy Śródmieście: ul. Nowogrodzka 43, sala ogólna Wydziału Obsługi Mieszkańców, tel. 0 22 699 83 80, czynne w godzinach: pon.: 8:00 - 18:00, wt. - pt. : 8:00 - 16:00,

Urząd Dzielnicy Ochota: ul. Grójecka 29, tel. 0 22 823 93 19, od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 - 17:00,

Urząd Dzielnicy Mokotów: ul. Rakowiecka 25/27, sala ogólna Wydziału Obsługi Mieszkańców, tel. 0 22 565 16 65, czynne pon.: 8:00 - 18:00, śr. i pt.: 8.00 - 16:00, wt. i czw. – nieczynne.

Nowe granice strefy
tvn24.pl

ran/roody