Przygotuj się na:

ZIMA NA DROGACH

To właśnie teraz, gdy temperatura rano spada poniżej 7 stopni Celsjusza, a kolejki do warsztatów są krótkie, powinniśmy umówić się na sezonową zmianę opon.

Płonęły łąki, las oraz nieużytki. W akcji samolot zrzucający wodę

Warszawa

W akcji brało udział 21 zastępów TVN24
wideo 2/3

Ponad sześć hektarów łąk, lasu oraz nieużytków płonęło w okolicach Piaseczna. Pierwsze informacje otrzymaliśmy na Kontakt24.

Jak informowali nas Reporterzy24, ogień pojawił się w miejscowości Pęchery. Informacje o pożarze otrzymaliśmy też na warszawa@tvn.pl.

Straż pożarna potwierdziła te doniesienia. Płomienie pojawiły się tuż przed 14.

- Płonie około siedem hektarów traw, nieużytków oraz lasu. Na miejsce skierowaliśmy jednostki z powiatu piaseczyńskiego. Pożar gasi też samolot, który wykonuje zrzuty wody z powietrza - mówił po 16 st. kpt. Łukasz Darmofalski ze straży pożarnej w Piasecznie.

I dodał, że ogień był w bezpiecznej odległości od pobliskich zabudowań. - Jeśli będzie się rozprzestrzeniał, to zadysponujemy kolejne zastępy. Wszystko zależy od pogody, dokładnie od wiatru - twierdził Darmofalski .

Sytuacja została opanowana przed godziną 18. - W lesie nie było dużych strat. Trawy i nieużytki stanowiły duże zagrożenie dla wielu posesji, które były w pobliżu dużych porostów. Łącznie 21 jednostek prowadziło działania ratownicze - podsumował akcję Mirosław Bosiek, zastępca komendanta straży pożarnej w Piasecznie.

md/gp