Płonęła kamienica na Pradze. Duża akcja straży

Najnowsze


Poddasze i dach w kamienicy przy ulicy Brzeskiej 5 na Pradze spłonęły w sobotę wieczorem. Z ogniem walczyło kilkanaście zastępów straży pożarnej. Nie ma informacji o poszkodowanych. Setka osób została ewakuowanych. Informację o zdarzeniu dostaliśmy na Kontakt 24.

Ogień pojawił się na poddaszu. Pożar objął górną część 6-kondygnacyjnego budynku, nie przeniósł się na okoliczne kamienice.

Ogień gasiło kilkanaście zastępów straży pożarnej.

- Wokół budynku ustawione są trzy podnośniki, z których gaszą ogień – mówił reporter tvnwarszawa.pl Dawid Krysztofiński. Strażacy byli też na dachu sąsiedniego biurowca.

Całonocne dogaszanie

- Pożar jest zlokalizowany. Dogaszamy ogień. Akcja gaśnicza potrwa jeszcze kilka najbliższych godzin - poinformował o godzinie 23.00 Michał Konopka ze straży pożarnej. Strażacy zakończyli pracę przy dogaszaniu około godz. 3.00.

Budynek był częściowo zamieszkany. - Na niższych kondygnacjach kilka lokali było zajętych - mówił Konopka. Wcześniej strażacy i stołeczna policja informowali o tym, że budynek jest niezamieszkany.

Na miejsce przyjechały również ekipy policjne, która zabezpieczały akcję gaśniczą, oraz karetka pogotowia ratunkowego.

Pożar na BrzeskiejDawid Krysztofiński /tvnwarszawa.pl
Mówi Michał KonopkaTVN24

Ewakuacja mieszkańców

Jak podała straż, ewakuowano ok. 100 osób. Ewakuacja objęła też trzy przyległe budynki. Dla mieszkańców podstawione zostały dwa autobusy, w których mogli się ogrzać. - Ewakuowani mieszkańcy stoją wokół płonącego budynku. Wielu z nich trzyma swoje zwierzęta - relacjonował w sobotę wieczorem Dawid Krysztofiński.

- Rano mieszkańcy przyległych kamienic mogli wrócić do swoich mieszkań. Lokatorzy kamienicy, która płonęła pozostali u rodzin lub w Ośrodku Sportu i Rekreacji, ponieważ inspektor nadzoru budowlanego wydał zakaz wstępu do lokali. Wkrótce oceni stan stropów – wyjaśniał w niedzielę po godz. 7.30 kpt. Artur Laudy ze straży pożarnej. Jak dodał, użytkowane mieszkania z dolnych kondygnacji zbytnio nie ucierpiały - ogień nie dotarł do nich wcale, a woda tylko w niewielkich ilościach.

- Do budynku wpuszczani są pojednyczno mieszkańcy, którzy zabierają najpotrzebniejsze rzeczy. Teren zabezpiecza policja - dodał reporter tvnwarszawa.pl.

Biegły zbada przyczyny

Przyczyny pożaru nie są na razie znane. - Zbada je biegły z zakresu pożarnictwa, którego powoła prokurator – podał kom. Robert Szumiata ze stołecznej policji.

Więcej zdjęć na portalu Kontakt 24

wp/b/mz/roody