Plażowy pomoże nad Wisłą

Warszawa

Urząd MiastaProjekt "Plażowy"

Wypożyczalnia sprzętu, miejsce kulturalnych wydarzeń, a także punkt informacyjny. Na brzegach Wisły pojawiły się pawilony plażowe.

Miejskie punkty plażowe działają w sześciu miejscach: na bulwarze Jana Karskiego, płycie Desantu oraz plażach: Żoliborz, Rusałka, Poniatówka i Saska.

"Plażowi z przyjemnością doradzą"

– Wypoczynek nad Wisłą można odmieniać przez wiele przypadków. Dla jednych będzie to koncert w klubokawiarni, dla innych – poranna joga na plaży lub przejażdżka rowerowa, a kolejna grupa zadowoli się w zupełności wygodnym leżakiem i odrobiną słońca. Projekt "Plażowy" to z jednej strony bezpłatna wypożyczalnia leżaków, koców i sprzętu rekreacyjnego, a z drugiej – zachęta, aby aktywnie spędzać czas nad Wisłą, bo nad rzeką naprawdę dużo się dzieje, a nasi plażowi to osoby, które zdecydowanie potrafią doradzić, co wybrać z tej oferty – mówi Robert Zydel, dyrektor biura marketingu w ratuszu.W weekendy przeważnie od 12.00 na chętnych będą czekać kursy samoobrony dla kobiet, wspólny aerobik czy zajęcia dla dzieci.

– Plażowi z przyjemnością doradzą, w jaki sposób i gdzie spędzić czas na rzece. Oferta usług żeglugi wiślanej w tym roku jest już bardzo szeroka. Ta forma rekreacji nadal nie jest jeszcze przez warszawiaków odkryta. Zależy nam na tym, aby każdy bywalec nad Wisłą miał możliwość spojrzenia na rzekę z perspektywy pokładu – zaznacza Zydel.Planowana jest także wiślana liga siatkówki plażowej i muzyczne jam sessions na plażach o zachodzie słońca.

Projekt "Plażowy"
Urząd Miasta

Godziny otwarcia:

Punkty plażowe można rozpoznać po flagach i niebieskim kolorze. W lipcu i sierpniu działają codziennie:- od poniedziałku do czwartku w godzinach: 10.00-20.00;- w piątki i soboty w godzinach: 9.00-21.00 oraz- w niedziele w godzinach 9.00-20.00. We wrześniu punkty będą działać w weekend, 2-4 września w godzinach: - piątek 15.00-18.00; - sobota 10.00-20.00;- niedziela 10.00-18.00.A także w weekend 9-11 września w godzinach: - piątek 15.00-18.00;- sobota 10.00-18.00;- niedziela 10.00-18.00.

POZNAJ TEŻ SUPER BOHATERA WARSZAWY - WISŁAWA:

ran/b

Oto Wisław
Dzielnica Wisła / Panato