Plaże, wypożyczalnie kajaków i nowe stacje Veturilo

TVN Warszawa

UM WarszawaWarszawskie plaże ruszają 1 maja

Pogoda na początku majówki nie rozpieszcza warszawiaków. Mimo to, już w środę, po prawej stronie Wisły pojawiły się wypożyczalnie leżaków i miejsca do grillowania. W tym sezonie powstanie również nowa plaża na Żoliborzu.

Pierwszy dzień majówki przywitał warszawiaków deszczem i niską temperatura. Dlatego mało kto zdecyduje się na grillowanie, jednak to właśnie 1 maja oficjalnie otwarte zostały warszawskie plaże (Plaża Saska, Plaża Praska, Plaża Stadion). Sa przy nich wypożyczalnie leżaków i miejsca do grillowania. Reszta atrakcji zostanie przygotowana na oficjalne rozpoczęcie sezonu nad warszawską rzeką, w trakcie Święta Wisły- 12 maja.

Nowa plaża na Żoliborzu

W tym sezonie powstanie również nowa plaża na Żoliborzu- bedą tam pomosty nad rzeką i nowe stacje Veturilo. Żoliborska plaża powstanie przy Cytadeli, na wysokości ul. Czujnej. Stanie tam również jeden z dwóch nowych, działających od maja do października, punktów systemu Veturilo. Druga sezonowa stacja z rowerami miejskimi zostanie uruchomiona tuż przy modernizowanym Porcie Czerniakowskim. Obok dwóch lewobrzeżnych stacji (na wysokości tej obok Stadionu Narodowego, a także na plaży na Saskiej Kępie) powstaną ogólnodostępne pomosty na rzece. Z pomostów będzie można wypożyczyć kajak, spłynąć ok. 6 km Wisłą do żoliborskiej plaży. Tam będzie można oddać wypożyczony sprzęt i wrócić na miejsce startu rowerem publicznym.

1200 ton piasku

Warszawskie plaże z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem mieszkańców i odwiedzających stolicę turystów. Do odświeżenia plaż tylko w sezonie 2012 nawieziono około 1200 ton piasku. Dla wygody plażowiczów korzystających z wyznaczonych do palenia ognisk miejsc, miasto dostarczyło ok. 200 metrów drewna. Z samych plaż w sezonie 2012 zebrano 1500 metrów sześciennych śmieci (ponad 200 kontenerów po 7 metrów każdy).

Trasa kajakowa
Urząd Miasta

TAK WARSZAWIACY BAWILI SIĘ NA PLAŻY POD KONIEC UBIEGŁOROCZNEGO SEZONU:

Ostatnia plenerowa impreza nad Wisłą
Dawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

lata//ec