Przygotuj się na:

AWARYJNA NAPRAWA NA PIASTÓW ŚLĄSKICH

Drogowcy w trybie awaryjnym naprawią nawierzchnię ulicy Piastów Śląskich od Żołnierzy Wyklętych do Powstańców Śląskich. Ulica zostanie zamknięta dla ruchu, co oznacza utrudnienia dla kierowców i pasażerów.

Najnowsze

Plaże, kajaki i muzyka. Świętuj nad Wisłą

Najnowsze

swietowisly.pl / FacebookNiedziela upłynie pod znakiem atrakcji nad Wisłą

Mimo deszczu, już po raz szósty w niedzielę odbędzie się Święto Wisły. Od rana nie zabraknie atrakcji na wodzie. Będą regaty, pokazy i wyścigi. Wieczorem zabawa w Cudzie nad Wisłą i klubie BarKa.

W tym roku imprezy odbędą się w kilku miejscach między mostem Gdańskim a Łazienkowskim po obu stronach rzeki od godz. 11.00 do 22.00.

Wodne atrakcje będzie można podziwiać z pływających pomostów, które powstały w okolicach Płyty Desantu, oraz na plażach przy moście Poniatowskiego i Saskiej Kępie. CZYTAJ WIĘCEJ.

Wyścigi, regaty i pokazy

Organizatorzy przygotowali pokazy, regaty i wyścigi różnych łodzi, m.in. optymistek i pychówek. Będzie także kajakowa masa krytyczna i kajakowe freestyle. Promy ZTM, statek wycieczkowy Stalmach i tradycyjne łodzie zabiorą chętnych na darmowe rejsy po rzece.

Część z nich już w sobotę zacumowało w okolicach Płyty Desantu:

Warszawiacy będą mogli za darmo popływać po Wiśle
Warszawiacy będą mogli za darmo popływać po WiśleDawid Krysztofiński / tvnwarszawa.pl

Dla tych, którzy wolą wypoczynek na lądzie przygotowano m.in. warsztaty recyclingowe, kulinarne i artystyczne, miasteczko sportowe z zabawami dla całych rodzin.

Na praskich plażach odbędą się z kolei warsztaty babiarskie, które zakończy „Wspólne Granie dla Wisły” z udziałem publiczności. Na prawym brzegu Wisły będzie można także zobaczyć zrekonstruowaną flisacką bindugę, w której będzie można spróbować tradycyjnej polewki oraz posłuchać ludowych przyśpiewek „Gassowianek”.

Z roweru na kajak

Jedną z atrakcji tegorocznego święta będzie wycieczka "Pedałuj i Płyń", której uczestnicy odwiedzą m.in. plażę na Saskiej Kępie, Multimedialny Park Fontann oraz wyspę pod mostem Poniatowskiego ze specjalnie zbudowaną z surowców wtórnych kawiarnią. Zapisy na wycieczkę przyjmowane będą w godz.11.00-15.00 w punkcie informacyjnym na Płycie Desantu.

Uruchomiona zostanie także nowa atrakcja - wiślana pętla kajakowo - rowerowa. Będzie można wypożyczyć kajak, spłynąć Wisłą a następnie wrócić do miejsca startu lub pojechać dalej rowerem miejskim.

Przygotowano dwie trasy: pierwszą od Cypla Czerniakowskiego o długości 1 km w dół rzeki do plaży przy Stadionie Narodowym i drugą, dłuższą, sześciokilometrową, z finiszem na nowej plaży na Żoliborzu. Są tam pomosty nad rzeką i nowe stacje Veturilo. Żoliborska plaża powstała przy Cytadeli, na wysokości ul. Czujnej. CZYTAJ WIĘCEJ.

Kajaki będzie można wypożyczać na godziny lub na cały dzień. Punkt startowy znajduje się przy Płycie Desantu.

Miasto liczy, że kajaki będą jedną z atrakcji tegorocznego lata i chce, żeby wypożyczalnie działały codziennie w godz. 10-18 aż do 29 września.

Bieg Wisły

Po raz trzeci odbędzie się także Bieg Wisły, który rozpocznie się na Golędzinowie (między mostami Gdańskim i Grota–Roweckiego) i poprowadzi ścieżką po praskiej stronie aż na plażę przy Saskiej Kępie.

Na start będzie można dojechać rowerami miejskimi. Na miejscu organizatorzy przygotowali punkt odbioru rowerów.

Cud, BarKa i FireShow

Wieczorem odbędzie się widowisko "Vistula FireShow", podczas którego Wisła zapłonie setką pochodni.

W niedzielę nowy sezon zainauguruje Cud nad Wisłą, który w tym roku działać będzie w nowym miejscu – na Płycie Desantu. W Cudzie zagra duet Rebeka oraz The KDMS- projekt Maximiliana Skiby i Kathy Diamond. Muzyka zabrzmi także w klubie BarKa, gdzie wystąpi Ścianka.

TU ZNAJDZIESZ PROGRAM IMPREZ

par//ec

Źródło zdjęcia głównego: swietowisly.pl / Facebook

Pozostałe wiadomości