Plaża w samym centrum. 1000 ton piasku przed PKiN

Warszawa

um.warszawa.plStrefa rekreacji w centrum

Cztery piaszczyste boiska oraz miejska plaża powstaną w samym centrum stolicy – przed Pałacem Kultury i Nauki. Będzie tu można zagrać w piłkę siatkową, nożną oraz badmintona. Ze sportowych atrakcji można korzystać od czerwca do września. Przynajmniej taki jest plan. Ratusz ogłosił przetarg na budowę "sezonowej strefy rekreacyjnej".

Plaża oraz boiska mają powstać w bezpośrednim sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, w pobliżu parku Świętokrzyskiego i ulicy Marszałkowskiej. W obrębie boisk teren ma zostać wysypany 40-centymetrową warstwą piachu, a w strefie rekreacyjnej 25-centymetrową.

Wyliczono, że do wykonania sezonowej strefy rekreacyjnej zostanie zużytych 750 metrów sześciennych piasku, co w przybliżeniu daje blisko 1000 ton.

Jak czytamy w komunikacie, prezydent stolicy liczy, że mieszkańcom spodoba się ta atrakcja. "Chcemy zaproponować warszawiakom odrobinę plażowej rekreacji w sercu miasta. Myślę, że będzie to doskonałe miejsce by zatrzymać się w codziennym pędzie i nie oddalając od centrum odpocząć od wielkomiejskiego gwaru" – dodaje Hanna Gronkieiwicz-Waltz.

Leżakowanie w samym centrum

Boiska mają być otoczone trzymetrowymi siatkami, tzw. piłko-chwytami, a w ich zachodniej części zostaną ustawione trybuny dla 200 kibiców. Cały teren ma oświetlać sześć przenośnych reflektorów, pozwalających na prowadzenie rozgrywek także wieczorami.

Do dyspozycji sportowców przygotowane ma zostać również zaplecze – szatnie, przebieralnie, natryski i toalety.

W części rekreacyjnej dostępne mają być leżaki, komplety ogrodowych stołów i krzeseł, a także parasole o trzymetrowej średnicy.

Wszystkie te atrakcje mają być dostępne dla mieszkańców od czerwca do połowy września.

Trwa przetarg na "Budowę sezonowej strefy rekreacyjnej przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie", szczegóły postępowania można znaleźćna stronie Stołecznego Centrum Sportu AKTYWNA WARSZAWA.

ms/sk