Najnowsze

Plaża Stadion rusza w maju

Najnowsze


Plaża przy Moście Poniatowskiego ma nowego gospodarza. Wyłoniona w przetargu firma zapowiada, że pierwsze atrakcje ruszą już 19 maja. Niestety, z supertoalety, która miała stanąć tuż obok, będzie można skorzystać najwcześniej za rok.

- Serwis rowerowy, ringo, minigolf, badminton, boisko do siatkówki i beach soccera, dużo leżaków i kino letnie – Paweł Okulski z firmy SOM wylicza atrakcje, które zaplanowano. - Będzie też można coś zjeść i napić się piwa – dodaje.

Darmowo i rodzinnie

Wyłoniona w przetargu (drugim, bo w pierwszym nikt się nie zgłosił) firma, jest także operatorem dwóch innych warszawskich plaż: w Wilanowie i na Powiślu (koło Portu Czerniakowskiego). Tę druga krytykowali niektórzy mieszkańcy okolicy- nie podobały się głośne, weekendowe dyskoteki.

Jak zapewnia operator, praska plaża będzie miała bardziej rodzinny charakter i nie przewidziano tam głośnych imprez. - Zgodnie z oczekiwaniami miasta, plaża będzie ogólnodostępna i darmowa. Drobne opłaty będziemy pobierać tylko za wypożyczenie sprzętu sportowego. Oczywiście nie mamy nic przeciw przyniesieniu własnych paletek do badmintona czy piłki – zapowiada Paweł Okulski.

Operator liczy na kibiców Euro, którzy przyjadą bez biletów, ale kwestia pokazywania meczów na telebimach nie jest jeszcze przesądzona.

Start Plaży Stadion zaplanowano na dzień Święta Wisły, czyli 19 maja. Miejsce będzie funkcjonować co najmniej do 31 sierpnia, ale jeśli warunki pogodowe pozwolą, to nawet do wczesnej jesieni. Umowa z prywatnym operatorem została podpisana na trzy lata.

Supertoaleta w 2013 roku W tym sezonie warszawiacy nie mogą natomiast liczyć na cywilizowane sanitariaty. Na plaży staną przenośne toalety, ponieważ przedłuża się kwestia budowy "supertoalety".

- Przejęliśmy dokumentację wykonawczą. Przed nami spotkanie z konstruktorem, ponieważ trzeba wprowadzić kilka poprawek do projektu. Potem jeszcze przetarg na wykonawcę – tłumaczy Marek Piwowarski, pełnomocnik ratusz ds. Wisły. – Mam nadzieję, że w tym roku przeprowadzimy palowanie terenu, a w przyszłym roku ruszymy z budową – dodaje.

Przy takim scenariuszu nowoczesny sanitariat z wypożyczalnią sprzętu i kawiarnią ruszy na wiosnę 2013 roku. Gospodarz plaży będzie miał pierwszeństwo do dzierżawy obiektu.

Piotr Bakalarski

Źródło zdjęcia głównego: Maciej Wężyk/ tvnwarszawa.pl

Pozostałe wiadomości