Plany ZTM: metro częściej w soboty, zmiany tras autobusów

Warszawa

Dawid Krysztofiński/tvnwarszawa.plO planach mówi Wiesław Witek, dyrektor ZTM

Po uruchomieniu II linii metra mają zmienić się trasy niektórych linii autobusowych. W soboty podziemna kolejka ma kursować częściej, do stolicy dotrą również nowe tramwaje dwukierunkowe. Plan działania na ten roku w rozmowie z tvnwarszawa.pl przedstawił Wiesław Witek, nowy dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Witek, który wcześniej był dyrektorem biura koordynacji inwestycji i remontów w ratuszu, schedę po Leszku Rucie przejął w grudniu ubiegłego roku. Jak przekonuje, postawił sobie na ten rok kilka celów.

Jednym z priorytetów jest korekta tras linii autobusowych jeżdżących w okolicy II linii metra. Zmiany mają wejść w życie, gdy centralny odcinek zostanie oddany do użytku. - Rozpoczęliśmy prace nad przeprojektowaniem niektórych tras autobusowych. W styczniu wstępnie go zaakceptujemy i rozpoczniemy proces konsultacji z mieszkańcami – zapewnił Wiesław Witek, dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego.

Jak dodał, warszawiacy mają mieć duży wpływ na ostateczne korekty. – To mają być takie zmiany, które pozwolą nam wykorzystać metro i jednocześnie nie pogorszą obecnego układu komunikacyjnego – przekonywał dyrektor ZTM.

I linia metra częściej w soboty

Według zapowiedzi dyrektora Witka, zmian można się spodziewać również w kurowaniu metra na I linii. Być może od marca w soboty podziemna kolejka będzie kursowała częściej niż obecnie. - Czekamy na analizy przewozowe od Metra Warszawskiego. Jeśli oni będą mieli techniczną możliwość realizować kursy z większą częstotliwością to po feriach na początku marca chcemy w soboty częstotliwość zwiększyć do 4,5 minuty – zapowiedział nowy dyrektor ZTM.

Nowy dyrektor ZTM chce również rozpocząć prace przy budowie linii tramwajowej do Mehoffera. Nowe tory miałby również pojawić się na Powstańców Śląskich - na odcinku od ratusza Bemowo do ulicy Radiowej. - Czekają nas również dostawy kolejnych niskopodłogowych tramwajów dwukierunkowych – przypomniał Witek. Jak dodał, takie składy mają być wykorzystywane prze ważnych remontach, co pozwoli zmniejszyć utrudnienia dla pasażerów.

ij/bf/ran