Plansza gigant i ludzie zamiast pionków. Bili światowy rekord Guinnessa

Warszawa

TVN 24Monopoly w wersji max

W ramach festiwalu "Warszawa jest trendy" amatorzy gry planszowych mogli zagrać w Monopoly na rekordowo dużej planszy do gry "Warszawa. Dwudziestolecie międzywojenne". Miała, bagatela, 400 metrów kwadratowych.

Planszę rozłożono przed Pałacem Kultury i Nauki. Każdy mógł zmierzyć się w jednej z czterech 30-minutowych rozgrywek.

- Bijemy światowy rekord w kategorii największej planszy do gry. Musieliśmy przygotować planszę, która jest oryginalną repliką planszy klasycznej. Po zakończeniu rozgrywek geodeta oficjalnie ją zmierzy i w obecności dwóch niezależnych świadków potwierdzi, czy ustanowiliśmy rekord - powiedziała Katarzyna Gębicka, organizator zabawy.

Rozgrywki są częścią 50-godzinnego maratonu wydarzeń rozrywkowych, sportowych i kulturalnych „Warszawa jest trendy”.

CZYTAJ WIĘCEJ O FESTIWALU

Related content

Rozgrywka na placu Defilad odbywała się w ramach 80. urodzin gry i premiery limitowanej wersji "Monopoly Warszawa. Dwudziestolecie Międzywojenne".

Dzięki głosowaniu internautów Warszawa dostała się do grona 22 miast, które znajdą się na planszy "Monopoly Here and Now Edycja Świat 2015".

W Europie swoją wersją mogą pochwalić się: Berlin, Monachium i Marsylia. W Polsce pierwszy był Gdańsk. W połowie lipca gra o tym mieście pojawiła się na rynku, zaś na samej planszy nie zabrakło m.in. PGE Areny, Galerii Bałtyckiej czy Politechniki Gdańskiej.