Przygotuj się na:

ZMIANY W KODEKSIE DROGOWYM

Szóstego grudnia wchodzą w życie nowe przepisy o tworzeniu drogowych korytarzy życia oraz jazdy na suwak.

Plakat na PKiN z błędem? "Wyszło niefortunnie"

Warszawa

Tomasz Zieliński/tvnwarszawa.plPlakat z błędem?

Ratusz zachęca warszawiaków, by przywitali puchar Henri Delaunay`a, który przyjechał dziś do stolicy. Na Pałacu Kultury i Nauki zawisł wielki plakat z hasłem: "Warszawa Powitaj Puchar". – Wyszło niefortunnie, ale to nie jest błąd – przekonuje rzecznik Euro 2012.

Błędy się zdarzają. Dzięki czujności naszych czytelników, wiemy o tym najlepiej. Ale tego na plakacie, który zawisł na PKiN trudno nie zauważyć. Od strony ul. Marszałkowskiej wisi ogromny plakat. Możemy zobaczyć na nim sam puchar oraz wielkie hasło: "Warszawa Powitaj Puchar". – To UEFA jest odpowiedzialne za druk, nie my – odsyła Marta Brzegowa odpowiedzialna za sprawy związane z Euro 2012 w biurze urzędu miasta.

- Tam nie ma żadnego błędu – przekonuje z kolei Juliusz Głuski, rzecznik prasowy Euro 2012 w Polsce. – Hasło brzmi "Powitaj Puchar" i ma zachęcać do przyjścia pod PKiN. Nad nim jest nazwa miasta – wyjaśnia. Głuski przyznaje jednak, że na plakacie "wyszła niefortunna zbitka". – Na reklamach w prasie wygląda to już lepiej, bo hasło i nazwa miasta są od siebie oddzielone – dodaje i zapowiada, że podobne plakaty będą w miastach, do których jeszcze puchar pojedzie.

Parada w centrum

Puchar Henri Delaunay'a przejedzie przez centrum po godz. 12.45. Trasa parady: plac Defilad - Aleje Jerozolimskie - Nowy Świat - Krakowskie Przedmieście - Królewska - Marszałkowska - plac Defilad.

W sobotę i niedzielę w godzinach: 10.00–20.00 symbol Mistrzostw Europy zostanie udostępniony zwiedzającym. Będzie to okazja do zrobienia sobie zdjęcia z pucharem oraz przyjrzenia mu się z bliska.

Dla tysięcznej osoby, która sfotografuję się z pucharem, organizatorzy przygotowali nagrodę – bilet na mecz Euro 2012.

par//ec