Plac Zabaw ma wrócić w Noc Muzeów

Warszawa

fot. Lech Marcinczak/tvnwarszawa.plPlac Zabaw przy Myśliwieckiej 9

- Dzięki przychylności nowego właściciela Plac Zabaw wraca - informuje klub. Potwierdza to Zarząd Terenów Publicznych, ale zaznacza jednocześnie, że muszą zostać spełnione wytyczne konserwatora.

Plac Zabaw to jedno z najpopularniejszych miejsc w Warszawie. Klubokawiarnia działa w wiosennych i letnich miesiącach w parku Agrykola. Jej zaletą są imprezy na świeżym powietrzu. W zeszłym roku jednak nad klubem pojawiły się czarne chmury

"Wracamy w Noc Muzeów"

Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania sprzedało dawny szalet (w nim mieścił się klub) i nie było pewności, że miejsce wróci wiosną 2013 roku. Jednak, jak poinformował klub na swojej stronie, Plac Zabaw znów będzie działać.

- Dzięki przychylności nowego właściciela budynku i Zarządu Terenów Publicznych, Plac Zabaw wraca na Agrykolę. Ruszamy tradycyjnie w Noc Muzeów – można przeczytać w komunikacie.

Pierwsza impreza w tym miejscu ma odbyć się w nocy z 18 na 19 maja.

"O ile spełnią wytyczne"

- Faktycznie, wniosek o uruchomienie ogródka gastronomicznego i na prowadzenie działalności kulturalnej i społecznej został złożony. O ile podmiot spełni wszystkie wytyczne konserwatora zabytków, nie będziemy mieli przeciwwskazań - informuje w rozmowie z tvnwarszawa Paweł Kołodziejski, wiecedyretor Zarządu Terenów Publicznych.

Zamieszanie wokół Placu Zabaw

Kłopoty Placu Zabaw zaczęły się w 2012 roku, gdy dawny szalet, należący do MPO, został sprzedany, a o licytacji właściciele klubu dowiedzieli się w ostatniej chwili, przez co nie mogli wziąć w niej udziału.

Nowy właściciel budynku zapewniał, że w parku na Agrykoli nadal będą się odbywać imprezy kulturalne. W tle jednak ciągnął się spór o sprzedaż szaletu. MPO twierdziło, że Plac Zabaw podnajmował go nielegalnie.

CZYTAJ WIĘCEJ O SPORZE.

lata//ec