Plac zabaw czy apartamenty? Radni zlecili kontrolę

Warszawa

fot

Radni raz jeszcze przyjrzą się sprawie przekazania przez miasto firmie Szara Invest działki na Powiślu. Firma planuje wybudować tam apartamentowiec w miejscu, gdzie dziś jest plac zabaw.

O sprawie pisaliśmy ostatnio 30 września. Wzburzeni mieszkańcy protestowali przeciwko likwidacji placu zabaw, gdzie miałby stanąć apartamentowiec.

Kontrola do 31 stycznia

Na ostatniej sesji rady miasta wyjaśnień wysłuchiwali stołeczni samorządowcy. - Rada zleciła Komisji Rewizyjnej przeprowadzenie kontroli działań dotyczących czynności dokonywanych przez pracowników Urzędu m.st. Warszawy w sprawie tego terenu – napisał na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook Jarosław Szostakowski, przewodniczący klubu radnych PO.

- Termin kontroli do 31 stycznia 2012. Nadal jestem w tej sprawie umiarkowanym pesymistą, ale myślę, że to krok we właściwym kierunku – przekonuje radny.

CBA w akcji

Rada Warszawy już przed rokiem uchwaliła stanowisko wzywające prezydent miasta do pilnego zarządzenia kontroli. Ta została jednak wstrzymana, kiedy w dzielnicy Śródmieście pojawili się funkcjonariusze CBA.

- Kiedy postępowanie CBA zakończyło się, a analiza dokumentów wykazała, że postępowaniem kontrolnym nie zostały objęte sprawy dot. nieruchomości położonych przy ul. Szarej, zdecydowaliśmy o wznowieniu naszych działań kontrolnych. Na wnioski trzeba będzie jednak jeszcze poczekać - wyjaśniała pod koniec września Agnieszka Kłąb z biura prasowego Ratusza.

Zmiany w planie

Działka przy ul. Szarej należy obecnie do Szara Invest, która wykupiła roszczenia od spadkobierców i chce tam postawić dwa apartamentowce. Pod koniec lipca Biuro Gospodarki Nieruchomościami podpisało z deweloperem umowę o użytkowanie wieczyste terenu.

W umowie zapisane jest, że do 30 września w parku miały być zdemontowane urządzenia zabawowe i ławki. Na razie jednak nic takiego się nie stało.

Los terenu zależy od planu zagospodarowania przestrzennego. - Plan miejscowy powinien być zgodny z zapisami studium zagospodarowania przestrzennego - zapewnia Agnieszka Kłąb z biura prasowego urzędu miasta. Jeżeli tak się stanie, deweloper nie ma co liczyć na postawienie apartamentowców.

Inwestor zaznacza, że jeżeli plan wykluczy możliwość zabudowy, to będzie domagał się odszkodowania.

Zobacz też reportaż Rafała Stangreciaka, reportera "Prosto z Polski" TVN24:

ran//par