Plac Teatralny: parking zmieni się w ogród

Warszawa

ZTPZmienią plac w ogród

Obstawiony na co dzień samochodami plac Teatralny zmieni się w ogród otwarty na mieszkańców. Impuls do tej transformacji dał festiwal muzyczny.

Jeden wielki parking – tak warszawiakom kojarzy się plac Teatralny. I choć były plany, by zbudować pod nim garaż podziemny, by uwolnić przestrzeń od aut, to na razie spaliły na panewce.

Okazuje się jednak, że teraz plac ma zmienić się w ogród.

"W związku z organizowanym w dniach 23-25 września 2016 roku przez Orkiestrę Sinfonia Varsovia przy współudziale Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Fundacji „Ogrody Muzyczne” festiwalem muzycznym "La Folle Journee" – Szalone Dni Muzyki Zarząd Terenów Publicznych zobowiązany został do realizacji tymczasowego ogrodu na terenie placu stanowiącego oprawę scenograficzną otoczenia budynku Teatru Wielkiego i samego placu Teatralnego poprzez udekorowanie drzewami, krzewami i kwiatami" – czytamy na stronie ZTP.

Przeniosą drzewa i ławki

Zagospodarowania nawiązuje do tematu przewodniego całego festiwalu, którym jest natura oraz planowaną prezentacją dzieł światowej muzyki związanej z przyrodą.

Ogród zajmie ok. 3,2 tys. mkw. Ozdobi go około 5,5 tysiąca roślin (drzewa, krzewy, byliny, trawy ozdobne oraz rośliny sezonowe).

Po zakończeniu festiwalu ogród zniknie. A rośliny i ławki zostaną przeniesione na inne tereny administrowane przez śródmiejski Zarząd Terenów Publicznych.

Zmienią plac w ogród
ZTP

CZYTAJ TEŻ: Więcej miejsc parkingowych w centrum? Miasto ma pomysł

Jacek Wojciechowicz o parkingach w centrum
Mateusz Szmelter, tvnwarszawa.pl

ran/mś